Ekstraklasa: Zagłębie Lubin vs. Pogoń Szczecin


Już dzisiaj rozpoczynamy kolejny sezon Ekstraklasy. Na inaugurację będziemy mieli bardzo ciekawy pojedynek. Zagłębie Lubin podejmie na własnej murawie Pogoń Szczecin. Gospodarze są faworytami, ale ciężko jednak to określić podczas pierwszego spotkania. Niemniej na pewno mają większy potencjał niż rywale.

Zagłębie Lubin w poprzednim sezonie spisywało się dość chaotycznie. Rozgrywki zakończyli na dziewiątym miejscu i na pewno nie było to miejsce zadowalające. W tym roku, aspiracje są dużo wyższe. Nie chodzi o utrzymanie, a walkę o europejskie puchary. W spotkaniach przedsezonowych grali jednak co najwyżej dobrze. Mieli kilka niezłych spotkań, jak chociażby z Bursasporem (3:0). Niemniej zaliczali też wpadki. Ulegli z TSV Monachium 0:2. Okres przygotowawczy to jednak testowanie i na pewno nie ma to większego znaczenia podczas sezonu zasadniczego.

W letnim okienku transferowym zespół stracił swojego lidera, Szymona Pawłowskiego. Niemniej nie próżnowali. Pozyskali kilku solidnych zawodników. Ze zdegradowanej Polonii Warszawa pozyskali Przybeckiego oraz Piątka. Ponadto podpisali również kontrakt z doświadczonym Kwiekiem, który w poprzednim sezonie grał całkiem nieźle w barwach Górnika Zabrze. Mankamentem jednak może być utrata Sernasa, który wyjechał do Turcji. Mimo to mają potencjał w kadrze.

Pogoń Szczecin to drużyna, która dość szczęśliwie utrzymała się w poprzednim sezonie. W tym roku ponownie celem jest pozostanie wśród najlepszych. Okres przygotowawczy nie był jednak najlepszy dla zespołu ze Szczecina. Porażki z zespołami z niższych lig nie motywują. Jedynym ciekawym rezultatem był remis przeciwko... Lyonowi.Aczkolwiek zespół z Francji grał bardzo eksperymanetalnym składem. Pogoń dotychczas nie wzmocniła się solidnie. Do zespołu miał trafić Ljuboja, ale ten wybrał francuski Lens. 

Pierwszy mecz tego sezonu w Ekstraklasie zapowiada się ciekawie. Niemniej naszym zdaniem mamy tylko jednego faworyta, a są nimi Miedziowi. Zespół mocno się wzmocnił i jeśli nie będą popełniać banalnych błędów to powinni zainkasować komplet punktów w tym spotkaniu. Typujemy wygraną gospodarzy na inaugurację sezonu.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Miedziowi wygrają, 1.82 Unibet