Ekstraklasa: Zagłębie Lubin vs. Polonia Warszawa


Mecz wieńczący 28. kolejkę Ekstraklasy. Ekipa Zagłębia Lubin podejmie na własnej murawie Polonię Warszawa. Goście z wciąż realnymi szansami na europejskie puchary. Niemniej łatwo z Miedziowymi nie będzie. Pokazują jednak, że są zespołem, którego nie można lekceważyć.

Zagłębie Lubin to zespół, który gra specyficznie. Przez sporą część sezonu zaskakiwali niezłymi wynikami, ale i przegrywali w dość błahy sposób. Aktualnie zajmują 10. miejsce w tabeli z 33 punktami na koncie. Ostatnia forma Miedziowych jest słaba. Na trzy spotkania zdołali wywalczyć zaledwie jeden punkt. Zremisowali bowiem z Podbeskidziem. Ulegli natomiast w starciach z chaotycznym Górnikiem Zabrze i walczącym o utrzymanie GKSem Bełchatów. Dzisiaj ponownie będą mieć kłopot z wygraną.

Polonia Warszawa natomiast z wciąż realnymi szansami na europejskie puchary. Piłkarze mimo braku pensji grają niezwykle ambitnie. Niemniej sytuacja klubu jest beznadziejna prezes Król miał przelać milion złotych na zaległe pensje dla zawodników. Niestety nie doszło do przelewu. Zatem licencja dla Polonii na kolejny sezon stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Wielu twierdzi, iż nie otrzymają jej. Zatem mimo świetnych wyników najprawdopodobniej Czarnych Koszul nie będzie w kolejnym sezonie w Ekstraklasie.

Ta sytuacja na pewno przystopuje ambicje zespołu. TodorowskiInjacPiątek czy też Przyrowski jak i wielu innych nie otrzymało wciąż zaległych pensji. Jedynym argumentem, który może przemawiać za tym, iż zespół powalczy to to, że zawodnicy będą chcieli się pokazać. Jeśli bowiem dojdzie do degradacji Polonii to zacznie się wyprzedaż. Niemniej zawodnicy na pewno odczuli mentalnie kolejne rzucone słowa na wiatr przez pana prezesa i dzisiaj mogą wyjść na murawę zdekoncentrowani.

Ciekawostką jest to, iż pięć ostatnich spotkań pomiędzy tymi zespołami kończyły się zwycięstwami Miedziowych. Dzisiaj, ze względu na sytuację Polonii mają spore szanse na kolejny triumf. Gospodarze jednak nie prezentują się z dobrej strony. Sądzimy jednak, iż dzisiaj będziemy świadkami wielu bramek. Stąd też typujemy powyżej 2.5 gola w Lubinie.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 2.00 Unibet

Dołącz do Ligi Typerów i zgarnij cenne nagrody!