Ekstraklasa: Zawisza Bydgoszcz vs. Zagłębie Lubin


Pojedynek zespołów z dolnej części tabeli w Ekstraklasie. Beniaminek, Zawisza Bydgoszcz podejmie na własnej murawie Zagłębie Lubin. Oba zespoły dzieli zaledwie jeden punkt. Prezentują tym samym bardzo podobny poziom i dzięki temu spodziewamy się pojedynku walki o komplet punktów w Bydgoszczy.

Zawisza Bydgoszcz na celu ma utrzymanie się w lidze. Niemniej początek rozgrywek nie wskazywał na to, że będą mieli łatwo. Ostatnio jednak ocknęli się z letargu i zaczęli łapać punkty. Odnieśli pierwsze zwycięstwo przeciwko Cracovii Kraków (2:0), a w poprzedniej kolejce wywieźli cenny remis z Gdańska (1:1). Zespół beniaminka zajmuje tym samym 13. miejsce w tabeli i wciąż musi szukać większej liczby oczek.

Dzisiaj jednak łatwo nie będzie. Szkoleniowiec gospodarzy, Ryszard Tarasiewicz ma bowiem ogromny kłopot ze skleceniem podstawowej jedenastki. Z kadry wypadli Abbott (4/0 napad) oraz Vasconcelos (6/3 napad). Ponadto brakuje też Goulona (7/1 pomoc)Andre (4/0 obrona)Lewczuka (8/0 obrona)Skrzyńskiego (7/1 obrona). Tym samym są to niesamowicie poważne osłabienia, głównie w formacjach ofensywnej oraz defensywnej. Trener Zawiszy musi jednak wymyślić odpowiednie zestawienie.

Zagłębie Lubin również nie zaczęło dobrze obecnych rozgrywek. Ostatecznie zwolniono trener Hapala, a w jego miejsce przyszedł Buczek. Forma zarazem nieco podskoczyła - wygrali dwa spośród trzech ostatnich spotkań. Jedyną porażkę odnotowali na wyjeździe z Górnikiem po dość równym boju. Wygrali natomiast wyjazdowy mecz z Ruchem, a i ostatnio na własnej murawie z Koroną. Morale są za ten zoptymalizowane, a i nie ma poważniejszych kłopotów kadrowych. Miedziowi zatem wyjdą na murawę w bardzo silnym skłądzie z Piechem na czele.

Pojedynek ten zapowiada się bardzo emocjonująco. Osłabienia, które jednak dręczą gospodarzy są bardzo poważne. Zawisza miał zacząć notorycznie łapać punkty, niemniej w takiej sytuacji kadrowej będzie oto ciężko. Szczególnie, że Miedziowi również złapali wiatr w żagle. Spodziewamy się tym samym, że goście tego spotkania nie przegrają.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Zagłębie lub remis, 1.63 Unibet