I liga: Cracovia Kraków vs. GKS Katowice


Mimo eliminacji do mistrzostw świata, wciąż mamy sporo rozgrywek. Gra też zaplecze naszej Ekstraklasy. W I-ej lidze dzieje się sporo - jak zwykle. Mnóstwo roszad i nieprzewidywalności. Stąd też dzisiejszy pojedynek pomiędzy Cracovią Kraków, a GKSem Katowice zapowiada się niezwykle intrygująco. Czy Craxa przybliży się do powrotu do elity?

Cracovia po fatalnym sezonie w Ekstraklasie i ostatecznym spadku, w I-ej lidze się przebudziła. Radzą sobie nadzwyczaj dobrze i dzięki temu zajmują trzecie miejsce w tabeli. Ich jedynym celem jest awans do elity. Gonią Flotę, która się pogubiła w rundzie wiosennej, co w sumie jest już tradycją. Krakowianie tracą zaledwie trzy oczka do lidera. Dzisiaj zatem mogą się dość poważnie do nich zbliżyć. Ostatnia forma jest przeciętna, aczkolwiek stabilna - wygrana z Okocimskim i remisy w Legnicy oraz Gdyni. 

Craxa w swoich ostatnich spotkaniach grała jednak miernie i mimo zdobytych punktów to gra pozostawia wiele do życzenia. Wygraną z Okocimskim wymęczyli, a z Gdynią mieli po prostu szczęście. Dzisiaj może im to nie wystarczyć.

GKS Katowice gra średni sezon i raczej nie mają poważniejszych szans na awans do Ekstraklasy. Zajmują dziewiąte miejsce, które niemal już gwarantuje im utrzymanie - 13 oczek przewagi nad strefą spadkową. Celem było utrzymanie i najprawdopodobniej spełnią go - tylko katastrofa sprawi, iż mogą spaść. Forma Śląskiej ekipy jest jednak wysoka w rundzie wiosennej. Wygrali dwa ciężkie, wyjazdowe pojedynki. Najpierw w Łodzi z ŁKSem, a potem w Poznaniu z Wartą. Są to bardzo solidne rezultaty, które wszystkich zaskoczyły.

Kadra przyjezdnych wygląda naprawdę solidnie. Doświadczeni FonfaraGancarczyk czy też Pitry są w stanie bardzo ponieść drużynę po punkty. To ich atut i wykazali go w ostatnich dwóch pojedynkach. Dziś kolejny ciężki wyjazd i ponownie liderzy drużyny muszą stanąć na wysokości zadania.

W pierwszej części sezonu padł wynik 1:1 w Katowicach. Dzisiaj może się ten wynik powtórzyć. Goście są bowiem w wysokiej formie, a Craxa nie gra wielkiej piłki. Naszym zdaniem Katowice mogą urwać tutaj punkty krakowskiej ekipie. Podwójna szansa w stronę gości to nasz typ.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: GKS Katowice lub remis, 2.06 Unibet