I liga: GKS Katowice vs. Arka Gdynia


Jedno zaległe spotkanie w ramach I-ej ligi przed nami. Zatem tuż przed Ligą Mistrzów emocje przed nami. A pojedynek odbędzie się między GKSem Katowice oraz Arką Gdynia. Oba zespoły przy ewentualnym zwycięstwie w tej konfrontacji zbliżą się do czołówki. Której się to uda?

GKS Katowice po siedmiu kolejkach zajmuje 12. miejsce w tabeli. Nie jest to zatem imponujący wynik, szczególnie że gospodarze dzisiejszego meczu mieli walczyć o awans do Ekstraklasy. Forma drużyny jest w kratkę. Przeplatają bowiem triumfy z porażkami. Ostatnie dwa spotkania to porażka przeciwko Górnikowi Łęczna, a w poprzedniej rundzie natomiast wygrali z ROWem Rybnik 2:1. Zespół ze Śląska to drużyna typowo domowa, zatem i dzisiaj będą tutaj szukać punktów.

Arka Gdynia przed sezonem wykazywała jeszcze większe ambicje by awansować ponownie na najwyższy szczebel. Niemniej podobnie jak rywale, nie wystartowali należyćie. Są trzy pozycje wyżej i mają tylko jeden punkt więcej. Forma drużyny z Gdyni nieco spadła w ostatnim czasie. Po trzech zwycięstwach z rzędu, nieco stracili. Przegrali niespodziewanie z Okocimskim oraz zremisowali z ostatnią Miedzią. Tym samym morale na pewno opadły przed dzisiejszym pojedynkiem.

Ostoją gości jest napastnik, Marcus Vinicius, który strzelił w tym sezonie aż cztery gole. Co prawda Aleksander ma jedną bramkę więcej, ale to Brazylijczyk kreuje grę. Dzisiaj ponownie powinien być mocnym punktem zespołu. Jedyną absencją w Arce jest brak zawieszonego Szuberta. Mimo, że zagrał w każdym ze spotkań, to jednak powinni sobie bez niego poradzić.

W poprzednim sezonie obie drużyny zwyciężyły po razie. W dodatku za każdym razem było to na wyjeździe. Arka wygrała 2:1. Dzisiaj ponownie będą szukać punktów, choć to gospodarze dominują na własnym terenie. Niemniej Gdynianie potrzebują się ocknąć po dwóch bardzo słabych meczachi. Liczymy, że goście nie przegrają.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Arka lub remis, 1.47 Unibet