Lech utonie w Wiśle?


Czołowe ligi europejskie dopiero sposobią się do startu, a polska Ekstraklasa rozgrywa już 3. serię gier. Kilka meczów przykuje naszą uwagę mocniej, a wśród nich najciekawszym pojedynkiem będzie na pewno rywalizacja w Krakowie. Pod Wawelem Wisła podejmuje Lecha, zatem grają uznane marki naszej ligi. Lech do gry przystąpi po bolesnej porażce w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Wisła Kraków 3.00, remis 3.30, Lech Poznań 2.35 – sobota godz. 20.30
Poznaniacy sezon ligowy rozpoczęli od niespodziewanej porażki u siebie z Pogonią Szczecin. W 2. kolejce było już lepiej. Lechici rzutem na taśmę, ale całkowicie zasłużenie zwyciężyli 2:1 z Lechią Gdańsk. Fani przy Bułgarskiej bardzo liczyli na dobrą postawę swoich ulubieńców w meczu z FC Basel. Środowa potyczka w eliminacjach Champions League nie potoczyła się jednak po myśli mistrzów Polski. Remisowali oni 1:1, prowadzili grę i wydawało się, że są w stanie sprawić miłą niespodziankę. Nic z tych rzeczy – Szwajcarzy wyjechali z Polski z solidną zaliczką w postaci zwycięstwa 3:1. Na grze obronnej Lecha nie pozostawiono suchej nitki. Gol Wisły strzelony Lechowi jest więc wyceniany tylko na 1.38.

Promocja „Zyskaj z Ekstraklasą”

Porażka 1:3 u siebie praktycznie przekreśla szanse „Kolejorza” na awans do ostatniej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. To nie najlepsza wiadomość dla Wisły Kraków. W przypadku znacznie większych nadziei Lecha, trener Maciej Skorża zapewne w meczu z „Białą Gwiazdą” zdecydowałby się na wariant z wieloma rezerwowymi zawodnikami, dając swoim czołowym graczom odpocząć przed kluczowym starciem w Bazylei. W tej sytuacji można się jednak spodziewać pierwszego garnituru Lechitów, który stanie naprzeciwko Wiśle Kraków. Warto notabene pamiętać, że trener Skorża przez kilka sezonów był związany z Wisłą, z którą zdobywał nawet mistrzowskie tytuły. W sobotę jego interesu będą jednak sprzeczne z celami krakowskiego klubu. Podwójna szansa na gości oznaczona jest kursem 1.37.

Wisła sezon ligowy rozpoczęła od dwóch remisów. Na początek 1:1 z Górnikiem Zabrze u siebie, a tydzień później w takim stosunku, również w Krakowie, ale w roli gości meczu z Cracovią. Jako, że „Biała Gwiazda” sezon rozpoczynała z ujemnym punktem, to w dorobku podopiecznych Kazimierza Moskala jest zaledwie punkt. Szukanie kolejnych w meczu z aktualnym mistrzem Polski nie będzie zadaniem łatwym. Kolejny remis 1:1 Wisły to w naszej ofercie kurs 6.75.

Mecze Wisły z Lechem to zawsze bardzo atrakcyjne spotkania. W XXI wieku oba te kluby, obok Legii Warszawa, są najistotniejszymi ekipami na piłkarskiej mapie Polski. Wprawdzie ostatnie lata to czas posuchy pod Wawelem i dominacji warszawsko-poznańska, ale i tak wciąż spotkania z udziałem Wiślaków to wielki prestiż i ogromne zainteresowanie – zarówno mediów, jak i kibiców. Oby sobotnie starcie w ramach 3. kolejki Ekstraklasy nie zawiodło niczyich oczekiwań. Jeśli doczekamy się overa 2,5 w bramkach, możemy trafić kurs 2.10.

Bardzo ciekawy mecz Ekstraklasy powinniśmy zobaczyć także w niedzielę w Łęcznej. Tamtejszy Górnik, który rozpoczął nowy sezon od dwóch zwycięstw, zmierzy się z prowadzącą w tabeli Legią. Wicemistrzowie Polski na „dzień dobry” zafundowali baty Śląskowi i Podbeskidziu, a teraz to samo będą chcieli zrobić z ubogim krewnym z Lubelszczyzny. Henning Berg ma jednak na pewno w pamięci grudzień zeszłego roku i wizytę w mroźnej wówczas Łęcznej, zakończoną porażką jego zespołu 1:3. Górnik znów będzie chciał sprawić sensację i wykorzystać zaangażowanie Legii w europejskie puchary i zmęczenie daleką podróżą do Albanii. Podwójna szansa (gospodarze lub remis) to w tym wypadku kurs 2.08.

Zobacz pełną ofertę Unibetu na mecze Ekstraklasy