Lech z Legią o Superpuchar


Od początku 2015 roku wydarzenia w polskiej piłce klubowej kręcą się głównie wokół tych dwóch drużyn. Lech i Legia stoczyły fascynujący pojedynek o tytuł Mistrza Polski, który zgarnęli Lechici, wygrywając oba bezpośrednie pojedynki w lidze. Z kolei Puchar Polski padł łupem Legii, która w finale pokonała oczywiście Lecha. Dziś wieczorem pierwszy akcent sezonu 2015/16, czyli mecz o Superpuchar Polski. Kto gra? Wiadomo.

Lech Poznań 2.30, remis 3.20, Legia Warszawa 3.20 – godz. 20.15
Dzisiejszy mecz odbędzie się na poznańskim Inea Stadionie. Już choćby to sytuuje Lecha jako faworyta rozgrywki. Kolejne aspekty, które przemawiają za gospodarzami to sytuacja kadrowa. W Lechu transfery przebiegają sprawnie i drużyna już teraz może pochwalić się konkretnymi wzmocnieniami. Nie są to może nazwiska, które rzucają na kolana (m.in. Marcin Robak czy Dariusz Dudka), ale widać myśl przewodnią i rozsądne działa klubowych włodarzy. Udało się zatrzymać najistotniejszych graczy z Kasperem Hamalainenem i Karolem Linettym na czele. Gol tego pierwszy w dzisiejszym spotkaniu wyceniamy na 3.60.

Superpuchar Polski – zyskaj 20 PLN za każdy gol przewagi

W Legii sytuacja zgoła odmienna. Widać wyraźnie, że klub nie pozbierał się jeszcze po niespodziewanej klęsce batalii o mistrzostwo. Zespół opuściło już kilku zawodników, poważnych wzmocnień poza Michałem Pazdanem brak, a w zawieszeniu pozostają Ondrej Duda i Michał Żyro, którzy teoretycznie są „na wylocie”, a praktycznie wciąż znajdują się w Legii i mogą nawet zagrać w dzisiejszym meczu! Gdy do tego dołoży się różnego rodzaju prasowe wypowiedzi m.in. Henninga Berga, ukazuje nam się obraz zbitej z tropu zbieraniny ludzi, która potrzebuje szybkich i mocnych ruchów personalnych. Na pewno wygrana z Lechem dodałaby Legii pewności przed startem sezonu, który jak na razie jest wielką niewiadomą. Legia z Superpucharem? 2.25.

Przed meczem pojawiły się głosy, że trener Maciej Skorża nie zdecyduje się na wystawienie najsilniejszego składu. Jego drużyna już we wtorek rozegra pierwszy mecz eliminacji Ligi Mistrzów. Wydaje się jednak, że Skorża będzie chciał po raz pierwszy w karierze wygrać trofeum Superpucharu, a przy okazji upiec jeszcze dwie pieczenie – zgrać wyjściową jedenastkę przed rywalizacją z Bośniakami i dać kolejnego „łupnia” niepokornemu Bergowi. Poza tym wystawienie rezerw na mecz z Legią byłoby także „policzkiem” dla własnych kibiców, którzy bardzo ochoczo kupowali bilety na ten mecz. Prawdopodobnie na stadionie znów zobaczymy komplet publiczności, co po raz kolejny udowodni jak bardzo elektryzującym w Polsce starciem jest walka Lecha z Legią. Ostatnie mecze zawsze przeważnie kończą się jednobramkowym zwycięstwem jednej ze stron, bądź remisem. Jeśli dziś po 90 minutach będzie remis, trafimy kurs 3.20.

Mecz zapowiadaliśmy także na stronie głównej Unibet.pl

W ostatnich latach spotkania o Superpuchar Polski nie cieszyły się specjalnym zainteresowaniem i prestiżem. Czasami meczu nawet nie rozgrywano, innym razem długo toczyły się dyskusje o termin i miejsce rozegrania. Ze względu na krótką letnią przerwę w rozgrywkach Ekstraklasy, Superpuchar stanowił raczej piąte koło u wozu, niż realne trofeum, o które warto zawalczyć. Dzisiejszy mecz w Poznaniu, przy pełnych trybunach, transmitowany w telewizji, mający wiele smaczków, może być odwrócenie tego swoistego impasu i nowym początkiem dla rywalizacji mistrza Polski ze zdobywcą krajowego pucharu. Oby tak było. Liczymy na emocje i sporo goli. Za over 2,5 bramki płacimy kursem 2.18.