PP: Śląsk Wrocław vs. Jagiellonia Białystok


Już dzisiaj, jedno ze spotkań 1/8 finału Pucharu Polski. Sporo emocji czeka nas na Dolnym Śląsku. Śląsk Wrocław podejmie bowiem Jagiellonię Białystok. Starcie będzie to bardzo ważne dla obu zespołów, gdyż ewentualny finał, czy wygrana w pucharze da możliwość gry w europejskich pucharach w następnym sezonie.

Śląsk Wrocław gra mocno w kratkę w obecnych rozgrywkach. Plasują się na zaledwie 9. miejscu w Ekstraklasie i wciąż nie wiadomo czy stać ich na grę w grupie mistrzowskiej, co jest wymagane przez zarząd. W ostatni piątek, Wrocławianie ulegli w dość banalny sposób w meczu z Górnikiem Zabrze. Jeszcze do 91 minuty, Śląsk prowadził 2:1, a ostatecznie ulegli 2:3. Był to niesłychanie interesujący incydent, który na pewno może mieć negatywne oddziaływanie na psychikę zawodników.

Uwielbiany we Wrocławiu Paixao powinien dzisiaj wystąpić. Ponownie trafił do siatki przeciwników i to dwukrotnie. Jest on zdecydowanym liderem zespołu. Pozostała kadra Śląska nie ma poważniejszych kłopotów zdrowotnych. Tym samym Stanislav Levy będzie miał do dyspozycji, wszystkich kopaczy na spotkanie z Jagą.

Jagiellonia Białystok podobnie jak rywale, nie gra optymalnie w obecnym sezonie. Po przyzwoitym początku sezonu, zaczęli notorycznie tracić punkty i tym samym, tracili pozycje w tabeli Ekstraklasy. Nie wygrali od czterech spotkań, a zespół prowadzony przez trenera Stokowca zaliczył ostatnio niebywałą wpadkę. Ulegli z Koroną aż 1:4. Był to fatalny mecz w wykonaniu dzisiejszych gości. Również morale będą na dość niskim poziomie.

Historia spotkań obu zespołów jest dość wyrównana. W ostatnich latach, to jednak mimo wszystko byli mistrzowie Polski osiągali lepsze rezultaty. Dzisiaj determinacja powinna być po ich stronie. Patrząc na kadry obu drużyn to właśnie Śląsk prezentuje się znacznie korzystniej. Liczymy, iż to gospodarze awansują dalej.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Śląsk wygra, 1.80 Unibet