Puchar Polski: Jagiellonia Białystok vs. Lechia Gdańsk!


      Oba zespoły z ekstraklasy zmierzą się ze sobą już na początkowej fazie turnieju. Mecz Pucharu Polski zatem będzie bardzo zacięty. Rywalizacja pomiędzy Jagiellonią Białystok, a Lechią Gdańsk będzie interesującym pojedynkiem. Oba zespoły na pewno chcą awansu, ponieważ to może być szansą na awans do pucharów europejskich. Kto jednak awansuje jest ciężką zagadką, postaram się ją rozwikłać.

     Jagiellonia Białystok w tym sezonie nie gra najlepiej. Są na 10ej pozycji w lidze, a to nie jest miejsce o którym marzyli. Sprowadzili Smolarka do swojej ekipy, ale to okazał się raczej marny transfer. Euzebiusz bowiem jest w słabej formie i w dzisiejszym meczu raczej nie zobaczymy go w podstawowej 11tce. Ostatnia forma Pszczółek również daje wiele do życzenia. Pięć ostatnich spotkań to 4 punkty. Wyglądało to tak: 1:1 z Górnikiem, 0:0 z Zagłębiem, 1:1 z Polonią Warszawa, porażka 0:2 z Piastem i w ostatniej kolejce ponownie 1:1, tym razem przeciwko Pogoni. Jaga gra bardzo słabo, nie widać żadnych popraw, są statyczni na murawie. Franek już starszy, doświadczony, ale on całego zespołu nie pociągnie. Potrzeba więcej werwy po stronie ekipy z Białegostoku. W zespole gospodarzy potrzebny jest lider, który zastąpi Frankowskiego, ale trener Hajto podejmuje trochę chaotyczne decyzje. Trochę więcej powinien grać Zahorski, może z niego można zrobić ogniwo przewodzące klubu?

     Lechia Gdańsk gra dużo bardziej ambitny futbol. Stać ich na wygraną z każdym, tylko potrzebują większej motywacji. W Ekstraklasie zajmują 8me miejsce i są zadowoleni ze swojej pozycji. Ostatnia forma natomiast to 3 wygrane, 2 porażki. Wygrali z: Pogonią 2:0, Koroną 1:0, a ostatnio rozegrali bardzo dobre spotkanie z Lechem Poznań, gdzie też wspaniałym trafieniem popisał się Traore! Porażki natomiast ponieśli przeciwko Piastowi i Wiśle. Z Wisłą jednak byli bliscy zremisowania meczu, ale niestety szczęście było po stronie Krakowian. Lechia tworzy znacznie lepszy kolektyw w tej chwili niż ich dzisiejszy rywal. Są ambitni i widać to na boisku. Świetnie prezentuje się Traore, który uprzyksza życie każdej defensywie. W dzisiejszym meczu widzę dzięki temu faworyta po stronie gości. 

      W ostatnim czasie lepsi byli gracze z Białegostoku w bezpośrednich pojedynkach z Lechią. Tym razem sądzę jednak, że to właśnie goście mają lepsze narzędzia by wygrać mecz. Jest determinacja, są wyniki i jest świetny zespół, który stać na wszystko. Kurs na wygraną gości (bez remisu) jest bardzo wysoki i warty gry. Polecam bardzo mocno!

Zarejestruj się w Unibet i zobacz jak możesz zdobyć bonus 400pln!

Typ: Lechia (DNB), 2.26 Unibet