Puchar Polski: Legia Warszawa vs. Olimpia Grudziądz

Ekstraklasa ruszyła, a kilka dni później mamy mecze Pucharu Polski. Ćwierćfinały ruszają już dzisiaj. Pierwszym z nich będzie spotkanie Legii Warszawa z Olimpią Grudziądz. Wojskowi po zimowej przerwie zaliczyli niesamowitą wpadkę. Powinni dzisiaj zmazać plamę po ligowej porażce. Olimpia jest w stanie nawiązać walkę z liderem ekstraklasy?

Gospodarze dzisiejszego, pierwszego starcia są po nieco zaskakującej porażce z Koroną w lidze. Przez co ich przewaga zmalała do minimum nad rywalami i kwestia mistrzostwa wciąż jest otwarta. Dzisiejszy pojedynek dla Wojskowych będzie zatem niesamowicie istotny. Powinni pokazać swój kunszt ze spotkań towarzyskich, gdzie wygrywali zdecydowaną większość spotkań. Mecz z Koroną, przegrany 2:3 był chaotyczny. Legia jakby zlekceważyła swojego przeciniwka, a to się zawsze mści. Dzisiaj rywal dużo łatwiejszy i oby nie popełnili błędu z soboty.

Legioniści dzisiaj zagrają wciąż bez kontuzjowanych: ŻyryEfira oraz Ljuboji. Poprzednie ewentualne braki, które niby pojawiły się po meczu w Kielcach okazały się plotkami. Kadra zatem wciąż silna. Dzisiaj powinni również nowi zagrać w zespole gospodarzy, ponieważ spisywali się w spotkaniach towarzyskich bardzo solidnie. Naszym zdaniem na debiut w podstawowym składzie zasłużył Dwalishwili.

Olimpia Grudziądz nie rozegrała żadnego ważnego spotkania od listopada. To może dać się we znaki przyjezdnym. W pierwszej lidze przed przerwą grali bardzo dobrze i uplasowali się na dobrej, siódmej pozycji - celem było utrzymanie się i nie powinni mieć z nim większych problemów. Pierwszy tak ważny mecz dla Olimpii powinien być mocno defensywnym, ponieważ rywal jest bardzo ofensywnym zespołem. Goście będą liczyć na kontry i zapewne postawią "autobus" w polu karnym.

Goście w przerwie zimowej wzmocnili się dwoma kopaczami: Banasiakiem oraz Pawłowskim, niemniej ten drugi nie zagra z powodu kontuzji. W dodatku odszedł istotny Grischok. To spora strata. Kontuzji przed dzisiejszym meczem doznali również KłusCieśliński, a są to podstawowi zawodnicy. To potwierdza zatem nasze przypuszczenia o ewentualnym mocnodefensywnym ustawieniu.

Zawodnicy ze stolicy są zdecydowanymi faworytami i muszą dzisiaj zwyciężyć, najlepiej bez straty gola. Mają świetną kadrę i ogromny potencjał. Muszą to wykorzystać, gdyż w Grudziądzu łątwo nie będzie. Wygrana gospodarzy to nasz zakład na ten mecz.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Legia wygra, 1.25 Unibet