Puchar Polski: Legia Warszawa vs. Ruch Chorzów


Ciekawy, rewanżowy bój przed nami w Pucharze Polski. Na Łazienkowskiej, Legia Warszawa podejmie Ruch Chorzów. W pierwszym meczu padł remis 0:0. Ostatecznie nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, iż Ruch grał przez większą część spotkania w dziesiątkę. Dzisiaj Wojskowi są faworytami. Stać ich na wygraną, ale nie mogę zlekceważyć przeciwnika.

Legia Warszawa gra aktualnie bardzo regularnie. Stać ich na wszelakie triumfy, aczkolwiek muszą wyjść na murawę zawsze odpowiednio skoncentrowani. Jeśli tak też jest to wygrywają. Trener Urban dba o psychikę swoich podopiecznych w odpowiedni sposób. Skutkiem tego jest prowadzenie w Ekstraklasie, a ponadto szansa na puchar Polski. Muszą jednak dzisiaj odpowiednio podejść do przeciwnika by spokojnie go ograć, nie mogą grać nerwowo jak w pierwszym meczu. Kadra jest na pewno dużo silniejsza niż rywala. Mimo kilku absencji wciąż mają ogromny potencjał, szczególnie w napadzie i to jest ich najmocniejsza broń - szeroka ławka.

Ekipa Ruchu Chorzów natomiast spisuje się bardzo chaotycznie. Są co prawda wciąż na bezpiecznej pozycji w lidze, aczkolwiek nieprzewidywalnie grające Podbeskidzie może ich dogonić, zatem dochodzi małe zmartwienie w zespole Niebieskich. Niemniej aktualnie skupiają się na pucharze. Jeśli awansują do finału to najprawdopodobniej wystąpią w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Szanse jednak są na to mierne.

Kadra gości nie jest tak szeroka jak Wojskowych. Będzie to mankamentem zespołu ze Śląska. Goście dzisiaj zagrają bez: zawieszonego Lewczuka (12/0 obrona)Kuświka (15/2 napad)Sultesa (14/1 napad)Straki (5/0 pomoc) oraz Sadloka (11/0 obrona). Sytuacja jest wręcz opłakana i to będzie ogromny kłopot dla Ruchu.

Pojedynki obu zespołów na Łazienkowskiej zostały w ostatnim czasie zdominowane przez Legionistów. Wojskowi wygrali trzy ostatnie mecze u siebie. W tym 3:0 w lidze w rundzie jesiennej. Dzisiaj zapowiada się ponownie gładka wygrana Legii i tak też typujemy. Wygrana Legii to nasz typ na dzisiejszy mecz.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Legia wygra, 1.40 Unibet