Puchar Polski: Ruch Chorzów vs. Korona Kielce


         Początek sezonu dla ekip Ruchu jak i Korony nie jest udany. Obie drużyny powoli wracają do stabilnej formy, ale muszą sporo nadgonić w Ekstraklasie by walczyć o puchary. Jest jednak alternatywa, a jest nią puchar Polski. Faworytami są chorzowianie, którzy mieli więcej szczęścia podczas losowania i grają jako gospodarze.

        Ruch Chorzów zawsze skupia się dość poważnie na pucharze Polski. W zeszłym sezonie dotarli aż do finału. Dopiero wtedy ulegli Legii Warszawa 0:3. Zieliński powoli odbudowuje formę ekipy ze Śląska. Ostatnio popełnili trochę błędów z Zagłębiem Lubin, ale najważniejszy jest ostateczny rezultat – zwycięstwo 2:1. Wcześniej pechowy mecz właśnie z Koroną i remis. Gospodarze w tamtym meczu nie wykorzystali karnego… Kadra Ruchu na ten mecz stabilna, ponieważ brakuje grajków, których już nie widać od tygodni na boisku. Trener jak i zawodnicy są bardzo pozytywnie nastawieni po ostatniej wygranej i czekają na kolejne sukcesy: „Humory więc dopisują, jak to zwykle bywa po zwycięskim spotkaniu. Nie możemy jednak na tym jednym sukcesie poprzestać.” – Powiedział Jacek Zieliński po meczu z Zagłębiem.

         Korona Kielce podobnie jak ich dzisiejszy rywal nie zaczęła tego sezonu zbyt dobrze. Po serii porażek jednak też potrafili zwyciężyć. Pokonali Podbeskidzie 2:1 na własnym stadionie. Zwycięskimi trafieniami popisali się Żewłakow oraz Korzym, którzy wystąpią także w meczu w Chorzowie. Trzeba jednak przyznać, że ekipa z Kielc nie podchodzi aż tak poważnie do tego turnieju. W pierwszej rundzie pokonali Olimpię Elbląg i to po bardzo słabym meczu, w dodatku po dogrywce. Korona bardziej woli skupić się na Ekstraklasie. Zapewne wielu zawodników z podstawowego składu dzisiaj zasiądzie na ławce. W dzisiejszym meczu nie widzę u nich faworyta.

        Mecz zapowiada się ciekawie, ale jednak widzę faworytów wśród gospodarzy. Dla bezpieczeństwa jednak warto zagrać na typ z serii: Zakład bez remisu w stronę Ruchu. Gospodarze wyglądają lepiej, po przyjściu Zielińskiego widać progres to czemu i nie pokusić się o wygraną? Kurs bardzo sympatyczny, bo 1.52, warto zagrać singlem bądź ostatecznie dorzucić coś do dubla – może powyżej 2.5 gola w meczu Borussii? 

Zarejestruj się w Unibet i zobacz jak możesz zdobyć bonus 400pln!

Typ: Ruch Chorzów (Zakład bez remisu), 1.52 Unibet