Puchar Polski: Wisła Kraków vs. Jagiellonia Białystok


Kolejny ćwierćfinał Pucharu Polski. Na razie tylko jeden mecz zakończył się tak jak przewidywano. Pozostałe pozostawiają nutkę ciekawości jak to się wszystko potoczy w rewanżu. Wisła Kraków, która mocno się osłabiła, podejmie Jagiellonię Białystok. Zespół gości zaczął fatalnie rundę wiosenną. Stać ich zatem na przebudzenie?

Dla Wisły Kraków awans w pucharze Polski do finału jest jedyną możliwością gry w europejskich pucharach. Podejdą zatem do tych rozgrywek bardzo poważnie. Niemniej nie zaczęli tej części sezonu od mocnego uderzenia. Zremisowali po kiepskim meczu z GKSem Bełchatów - 0:0. Prezes Cupiał jest jednak wciąż dobrej myśli i twierdzi, że mają szanse w pucharze Polski na kolejny sukces i awans do LE. 

Kadra wielokrotnych mistrzów Polski niestety mocno się osłabiła w przerwie zimowej. Była to świadoma decyzja. Biała Gwiazda ma być budowana od nowa, na młodych zawodnikach w szczególności. Niemniej trener Kulawik ma już też nóż na gardle, bowiem liga jest stracona, lecz jeśli odpadną z pucharu Polski to najprawdopodobniej Cupiał podziękuje mu za pracę. Małecki przygaszony, a to jest problem dla gospodarzy. Może dzisiaj się przebudzi?

Jagiellonia Białystok to zespół, który gra najbardziej chimerycznie. Po genialnych występach jak z Legią potrafią przegrać z zespołem dużo gorszym. Przez te ekscesy zajmują dopiero jedenaste miejsce w tabeli. Po przerwie wrócili na boiska Ekstraklasy w beznadziejnym stylu. Podbeskidzie (aktualnie przedostatni zespół) zmiażdżył Jagę 4:0!!! To podburzyło morale zespołu i na pewno odzwieciedli się to w dzisiejszym pojedynku.

Goście mają bardziej doświadczonych zawodników jak FrenkowskiPlizga czy Kupisz. To jest ich największy atut. Potrafią poradzić sobie z emocjami i koncentracją. Jeśli Franek łowca bramek z resztą ekipy wezmą brzemie na siebie to mogą się pokusić o niespodziankę.

Wisła sporo straciła w przerwie i było to widać z GKSem Bełchatów. Dzisiaj mimo porażki Jagiellonii 0:4 z Podbeskidziem jest zespołem bardziej ustabilizowanym. Nie mieli poważniejszych roszad w drużynie i to jest na ich korzyść. Naszym zdaniem może dojść tutaj do małej niespodzianki. Dodatni handicap w stronę Jagiellonii to nasz zakład na ten mecz.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Jagiellonia (EH +1), 1.76 Unibet