Puchar Polski: Zagłębie Lubin vs. Ruch Chorzów


Kolejne ćwierćfinałowe pojedynki Pucharu Polski przed nami. Najciekawiej zapowiada się pierwszy mecz w Lubiniu. Zagłębie podejmie porażkę sezonu, Ruch Chorzów. Przyjezdni ze Śląska ostatnio zostali zmiażdżeni przez Lech, czy stać ich na przebudzenie jak Legię wczoraj? Sądzimy, iż ponownie będzie im ciężko na choćby zdobycie bramki.

Zagłębie działa na miarę swoich możliwości w Ekstraklasie. Zajmują ósme miejsce i są już spokojni o utrzymanie w lidze. Gospodarze grają równo. U siebie są dominatorami. Bardzo ciężko wywieźć stąd punkty. Jeszcze przed przerwą przekonała się o tym Wisła Kraków (4:1!), a w ostatnim spotkaniu Pogoń Szczecin (3:0). Grają spokojny i dość ofensywny futbol. Każda akcja jest przemyślana. Mają potencjał i trener Hapal potrafi to wykorzystać.

Gospodarze dzisiaj bez większych zmartwień kadrowych. Trener Hapal nie będzie mógł skorzystać jedynie z Horvatha (1/0 obrona), a także Bułgara, Tuncheva (10/1 obrona). Mimo to Zagłębie ma solidną defensywę, która w dodatku na Dialog Arenie gra nadzwyczaj dobrze.

Chorzowski Ruch gra katastrofalny sezon. Będą się bronić przed spadkiem i na tym powinni się w tej chwili skupić. Zajmują wciąż bezpieczne, czternaste miejsce w tabeli, ale Bełchatów i Podbeskidzie na pewno włączą się do walki. Ruch zagrał ostatnio fatalne spotkanie z Lechem Poznań. Przegrali to spotkanie 0:4... Nie istnieli na boisku. Kryzys jest bardzo duży. Naszym zdaniem Ruch najlepiej zrobi jeśli skupi się jedynie na walce o byt w Ekstraklasie. To klucz do tego by nie popaść w jeszcze większy kryzys.

Największy szkopuł tkwi w problemach kadrowych. Pan Jacek Zieliński dzisiaj nie skorzysta z: Niedzielana (6/1 napad)Lewczuka (11/0 obrona)Szyndrowskiego (14/0 obrona)Dokicia (12/0 obrona)Sadloka (11/0 obrona) oraz Straki (5/0 pomoc). To niewyobrażalne straty po stronie przyjezdnych. Czterech podstawowych defensorów wykluczonych z gry. Zagłębie na pewno to wykorzysta.

W tym sezonie to jednak Ruch wygrał pierwszy ligowy mecz - 2:1. Wtedy niemniej Chorzowianie mieli dużo silniejszą, pewniejszą kadrę. Wpływ też miała zmiana trenera. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Zagłębie ma silniejszy zespół i nie wygląda na to by Ruch miał zagrozić gospodarzom. Wygrana Zagłębia to nasz typ na ten pierwszy mecz.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Zagłębie Lubin wygra, 1.65 Unibet