Eredivisie: Ajax Amsterdam vs. Roda


Eredivisie wszystko wróciło do normy. Liderzy łapią punkty i to bez większych problemów. Widać kryzys minął. Dzisiaj jednak wypadałoby by Ajax Amsterdam również potwierdził swoją formę. Zadanie mogą mieć ułatwione, ponieważ rywal nie jest zbyt wymagające. Podejmą bowiem Rodę Kerkrade. Czy Joden będą ponownie gonić PSV Eindhoven?

Gospodarze dzisiejszej rywalizacji ostatnio są w lepszej dyspozycji. Zajmują drugie miejsce i tracą cztery punkty do lidera z Eindhoven. Zespół Ajaxu może jednak dzisiaj zbliżyć się do swojego odwiecznego rywala, ponieważ PSV wczoraj zremisowało z rewelacją sezonu, Vitesse. Zespół z Arnhem pokonał Ajax parę tygodni temu. Joden jednak szybko się ockneli i rozbili rywala w pucharze Holandii. Ostatnio natomiast spokojnie wygrali z Venli 3:0. Forma wraca!

W zespole z Amsterdamu nie zobaczymy na pewno nowego nabytku, Cuenci. Poza nim nie zagra również Babel. Reszta składu jak najbardziej jest dostępna. Eriksen w świetnej formie. Naszym zdaniem będzie dzisiaj miał ponownie pole do popisu.

Roda Kerkrade ponownie musi się bronić przed ewentualnym spadkiem. Zespół jest bardzo chaotyczny, jednak rok 2013 jest dla nich bardzo pozytywny. Nie ponieśli jeszcze porażki i dzięki temu są aktualnie na piętnastym miejscu. W ostatnim czasie pokonali NEC Nijmegen, a także zremisowali z ADO i Heracesem, po dwóch zaciętych bojach. Dzisiaj będzie im jednak dużo ciężej o punkty i mogą doznać pierwszej porażki w tym roku.

W zespole Górników świetnie spisuje się Polak, Lebedyński, który strzelił już w Eredivisie 3 bramki. Dzisiaj również wystąpi. W ekipie gości nie zobaczymy jednego kopacza, którego powinni spokojnie zastąpić. Chodzi mianowicie o Delorge (7/1 pomoc).

Ajax bardzo lubi grać z Rodą. Ostatnie spotkania wygrywają bez większego problemu z Rodą. Dzisiaj również powinni wygrać. Naszym zdaniem Ajax Amsterdam wygra dzisiejszy pojedynek i to wraz z pokryciem handicapu.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Ajax (-1 EH), 1.44 Unibet