Eredivisie: Ajax Amsterdam vs. Twente Enschede!


      Wielki hit szykuje się nam na Amsterdam ArenA dzisiejszego wieczoru. Miejscowy Ajax podejmie bowiem Twente Enschede. Oba zespoły będą walczyć w tym sezonie o najwyższe laury. Bliżej na razie jest zespół Tukkers, ale Joden na pewno nie odpuszczą. Choć jeśli chcą zwiększyć swoje szanse muszą dzisiaj pokonać silnego rywala na własnym obiekcie.

     Ajax Amsterdam gra całkiem dobrą piłkę w Eredivisie. Ugrali dotychczas 12 punktów i zajmują trzecie miejsce. Wciąż jednak widać, że zawodnicy Joden motają się w swojej grze i przeplatają rewelacyjne wyniki ze słabszymi. Początek zanotowali dobry, bo wygrali dwukrotnie bardzo pewnie: 6:1 z NEC oraz 5:0 z Bredą. Potem remis po słabym występie z Fryzami. Z Waalwijkiem, choć wygrali również nie błyszczeli za nadto. I ostatnio remis z Bocianami 1:1 w Hadze. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć z silnym rywalem, porównywalnym nawet do Borussi, która w między czasie pokonała Ajax 1:0 w Lidze Mistrzów. Trener De Boer musi dzisiaj przygotować kadrę bardzo dobrze psychicznie do tego pojedynku, ponieważ może to być bardzo ważny mecz patrząc przez pryzmat całego sezonu. Kadra ekipy ze stolicy Holandii wygląda nieźle, brakuje jednak: Serero (4/0 pomocnik), Sightorssona (1/1 napad). Mają jednak solidne zaplecze i trener drużyny ma w kim wybierać.

     Twente natomiast gra fenomenalnie. Wygrali wszystkie swoje mecze w lidze i dążą do tego by zdobyć kolejny tytuł. Rywale niebyli może ogromnie wymagający i czasami szczęście pomogło zespołowi Tukkers, ale liczą się punkty, a tutaj wszystko się zgadza. Mają motywację i możliwości by zdobyć mistrzostwo. Każdy z zespołów czołówki zaliczył już niekorzystny rezultat, Twente nie. Dzisiaj jeśli zagrają na najwyższych obrotach, są w stanie wywieźć 3 punkty albo przynajmniej nie przegrają. Kadra co prawda nieco osłabiona brakiem: Fera (4/3 pomocnik), Bulykina (4/1 atak) oraz Bjellanda (3/0 defensor). Fera brakować będzie najbardziej, lecz Twente ma innych świetnych playmakerów czy strzelców jak: Tadić (6/3 atak) bądź Schilder (5/2 pomocnik). Zespół jest na tyle silny i dobrze poukładany, że ma szanse na dobry wynik w meczu z Ajaxem.

      Historia pojedynków pomiędzy obiema ekipami pokazywała już, że nie zawsze wygrywa gospodarz. Twente potrafiło już kilkakrotnie postawić się drużynie Joden. Wygląda też na to, że i dzisiaj mogą pokusić się o jakąś niby niespodziankę – dla mnie żaden wynik w tym meczu nie będzie mógł zostać nazwany nieprzewidzianym. Sugeruję więc, by postawić na to, że Tukkers nie przegrają. Kurs bardzo fajny, a szansa na wejście dość duża.

Zarejestruj się i zobacz jak możesz zdobyć bonus 400pln w Unibet!

Typ: Tukkers x2, 1.98 Unibet