Eredivisie: AZ Alkmaar vs. NEC Nijmegen


     Dość ciekawe zapowiada się mecz pomiędzy zespołami, które jak na razie grają przeciętny futbol w Eredivisie. Zawodzący jak na razie AZ Alkmaar zmierzy się ze średniakiem ligowym z Nijmegen. Obie ekipy są blisko siebie w tabeli i jak na razie nie widać większych możliwości poprawy miejsca. Ktoś jednak dzisiaj powinien wygrać, pytanie tylko kto?

     AZ Alkmaar zajmuje jak na razie ledwo jedenaste miejsce w tabeli z 9-oma oczkami na koncie. Ostatnia dyspozycja pozostawia wiele do życzenia. Grają piłkę przez, którą tracą sporo goli. Mają dziury w obronie i to widać. W ostatnim meczu przegrali sromotnie z Twente Enschede aż 0:3, wcześniej dość niespodziewanie zremisowali, wygrany mecz z RKC Waalwijkiem 3:3. Kadra wygląda solidnie, ale jednak braki w niej są bardzo istotne. Choćby dzisiaj nie ujrzymy na murawie: Altidore’a (8/8 atak!), Mahera (8/3 pomoc), Gudmundssona (6/0 napad), Martensa (6/1 pomoc), Falkenburga (8/1 pomoc) oraz Lewisa (0/0). Jak widać są to ogromne straty i będzie widać ich brak w grze gospodarzy. Liderem zatem dzisiaj powinien zostać Elm, ale on sam meczu nie wygra.

     NEC Nijmegen gra jak na siebie dobrze. Są pozycję niżej niż ich dzisiejszy przeciwnik. Nie mają solidnej kadry, za cel mają się utrzymać w spokoju. Jeśli będzie możliwość walki o puchary to będzie już sukces. Ostatnio jednak widać brak formy. Zdobyli zaledwie 3 punkty w 5 ostatnich pojedynkach.  Wszystkie dzięki remisom, dwie porażki zaliczyli z Feyenoordem co da się usprawiedliwić. Kadrowo goście wyglądają jednak solidniej niż AZ Alkmaar. Nie mają praktycznie żadnych zmartwień przed pojedynkiem z AZ. Stąd też może warto pomyśleć o tym by na nich postawić?

     H2H na korzyść gospodarzy, ale NEC też miał co nieco do powiedzenia. Potrafili już remisować z AZ na ich terenie. Dzisiaj sądzę, że goście na pewno mają szansę na punkty. Kursy w ich kierunku są korzystne. Warto zatem pograć podwójną szansę w stronę gości.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: NEC bądź remis, 2.14 Unibet