Eredivisie: Groningen vs. Twente Enschede


Dzisiaj rusza faza play-off w Eredivisie. Walkę o Ligę Europy czas zacząć. W dwumeczu o awans do kolejnej części zmierzą się ze sobą ekipy GroningenTwente Enschede. Dzisiejsi goście na pewno zniesmaczeni porażką w lidze pragną ugrać puchary "pocieszenia". Uda im się zatem zbudować odpowiednią przewagę przed rewanżem?

Groningem dopięło swego. Zajęli miejsce w czołowej ósemce i dzięki temu będą walczyć o awans do Ligi Europy. Mają jednak ciężkiego rywala w pierwszej fazie. Groningen przez większą część sezonu grało chaotycznie i dzisiejszy występ mogą uznać za bardzo dobry. Dzieliła ich bowiem przepaść w sezonie zasadniczym do czołowej szóstki - 19 punktów różnicy. Ostatnie mecze również nie były udane. Porażki z faworytami, PSV i Ajaxem, a i również zremisowali z outsiderem ligowym, Venlo. Najbliższy bój nie będzie zatem należał do łatwych. W dodatku zagrają bez Bakkera (5/0 obrona). Rozegrał małą liczbę spotkań, ale jednak to młody i ambitny defensor.

Twente Enschede natomiast nie może zaliczyć ostatniego sezonu do udanych. Zajęli dopiero szóste miejsce w tabeli i muszą rywalizować "zaledwie" o Ligę Europy. Sportowa złość kotłuje się w ekipie gości i to może być przed dzisiejszym mecze plusem jak i minusem. Forma zespołu w ostatnim czasie jednak była bardzo wysoka. Potrafili wygrywać z PSV (3:1), niemniej podczas istotnych spotkań remisowali przeciwko dużo słabszym rywalom - Heracles, Venlo oraz NAC. Przez te wpadki stracili szanse na Ligę Mistrzów.

Dzisiejszy mecz będzie mało kłopotliwy względem kadrowym dla Tukkers. Nie zagra jedynie jedna istotna postać, Brama (25/1 pomoc). Zespół ma jednak bardzo szeroką kadrę i to jest kluczowym atutem Twente, który dzisiaj powinien mieć znaczenie.

Zespół z Enschede w ostatnich latach bardzo lubi grać z Groningen. Na sześć ostatnich spotkań wygrali aż pięć razy. W tym cztery różnicą dwóch goli. Aktualny sezon to zdecydowana dominacja Twente nad rywalem. Dzisiaj powinno być podobnie. Stąd też typujemy wygraną gości w pierwszym boju w Groningen.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Twente wygra, 1.95 Unibet

Mecz dostępny w Unibet TV!