Eredivisie: PSV vs. SC Heerenveen


     Na zakończenie dwunastej kolejki w Eredivisie mamy dla Was ciekawy pojedynek. PSV Eindhoven jeśli wygra dzisiaj, zajmie miejsce Twente Enschede na fotelu lidera, zatem powinno być ciekawie. Rywalem PSV, będzie ekipa SC Heerenveen, która potrafi namieszać w czołówce. Tym razem będzie Fryzom ciężko ograć tak ciężkiego przeciwnika i to na ich terenie. 

     PSV Eindhoven gra w tym sezonie bardzo dobrą piłkę i mają szansę na tytuł mistrzowski. Liga jednak jest na tyle wyrównana, że wiele zespołów ma szansę na triumf. PSV ma stabilny zespół, kadrę jak i formę. W ostatnim czasie wygrali w lidze z FC Zwolle oraz zmiażdżyli Heracles 4:0. Wygrali także w pucharze Holandii po niezłym meczu z amatorami, sami grali mocno rezerwową kadrą. W Lidze Europejskiej jednak idzie im już przeciętnie. Nie powinni mieć kłopotów z awansem, ale pojedynkie z AIKiem - remis i porażka - nieco skomplikowały sytuację zespołu z Eindhoven. I tutaj morale nieco w dół musiały pójść. Dzisiaj w zespole gospodarzy nie zagrają: ToivonenPieters oraz Swinkels. Jednak jedynie brak tego pierwszego może być kłopotliwy. Mimo to kadra jest bardzo silna i ofensywna, powinni sobie poradzić z dzisiejszym rywalem.

     SC Heerenveen gra różnie. Zajmują dwunaste miejsce w tabeli i jednak wymagało się dużo więcej od ekipy Fryzów przed sezonem. Mieli walczyć o puchary, a nie być bliżej strefy spadkowej. Dzisiaj będą mieli okazję poprawić swoje miejsce, będzie to bardzo ciężkie. Niemniej mają możliwości by chociaż sptóbować nawiązać walkę z takim rywalem jakim jest PSV. Goście ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji. Pokonali w Eredivisie Zwolle oraz Groningen. Awansowali dalej w pucharze Holandii, w którym również zwyciężyli z amatorami. W między czasie jednak doznali sromotnej porażki z Heraclesem Almelo 3:6. Hokejowy wynik, ale dość często padają takie rezultaty jak gra zespół Fryzów. Dzisiaj ponownie można spodziewać się sporej liczby goli, ale czy po obu stronach? W kadrze Heerenveen nie zagra dzisiaj tylko Fazli, który nie jest istotnym ogniwem zespołu.

     H2H na korzyść PSV Eindhoven. Wygrywali ostatnio niemal każdy mecz z Fryzami. W tym dwukrotnie po 5:1. Spodziewam się dzisiaj podobnego rezultatu. Zespół gospodarzy nie ma prawa nie wykorzystać szansy na fotel lidera w tak dogodnej sytuacji. Polecam zatem typ na wygraną gospodarzy przy handicapie europejskim (-1).

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: PSV Eindhoven (-1 EH), 1.58 Unibet