Eredivisie: Roda Kerkrade vs. Cambuur


Druga kolejka Eredivisie przed nami. Dzisiaj jedno, aczkolwiek dość ciekawe spotkanie wbrew pozorom. Roda Kerkrade podejmie na własnej murawie Cambuur. Czy Górnicy są w stanie pokonać beniaminka? A może dojdzie do niespodzianki? Gospodarze na pewno będą faworytami.

Roda Kerkrade to zespół, któremu nie wyszedł poprzedni sezon. Górnicy ledwo się utrzymali, na szczęście w barażach o utrzymanie nie mieli sobie równych i pewnie pozostali w lidze. W nowym sezonie jednak ponownie celem priorytetowym będzie walka o utrzymanie. Pierwszy mecz zakończył się ich porażką 0:3. Niemniej rywal był z najwyższej półki. Mianowicie przegrali z Ajaxem na Amsrerdam Arenie. Zatem ulegli z mistrzem z poprzedniego sezonu.

Gospodarze dokonali wielu roszad kadrowych w aktualnym oknie transferowym. Nieco wzbogacili się na transferze Malkiego do Kasimppasy (1.5 miliona euro). W zamian sprowadzili kilku kopaczy. Chwile jednak potrwa zanim zespół się zgra. Dzisiaj jednak powinni wykazać się lepszą postawą niż w pierwszym meczu.

Cambuur to beniaminek. Zdecydowanie zdominowali rozgrywki na zapleczu Eredivisie. Pierwszy mecz był dla nich w miarę udany. Udało się bowiem wywalczyć punkt remisując bezbramkowo z  zespołem NAC Bredy. Dzisiaj rywal z podobnego pułapu, aczkolwiek będzie to wyjazd. Pierwszy test za nimi, ale tutaj na pewno nie będzie łatwiej, wręcz przeciwnie. Często jednak beniaminkowie potrafią zaskakiwać, szczególnie w pierwszych kolejkach. Fani drużyny na pewno na to liczą.

Mecz powinien być dość ciekawy i na pewno momentami wyrównany. Gospodarze w lekkiej przebudowie, ale z wielkimi ambicjami by na spokojnie uniknąć spadku. Cambuur liczy na pewno na to by i tutaj wywalczyć punkty. Nie będzie łatwo. Mimo wszystko jeśli Górnicy chcą się utrzymać muszą to wygrać. Taki typ też sugerujemy, wygrana gospodarzy.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!