Eredivisie: Roda vs. Venlo


      Dzisiejszego wieczora odbędzie się bardzo istotny mecz w Eredivisie. Zmierzą się dwa słabe zespoły ligi i mecz będzie ważny dla obu drużyn. Roda Kerkrade podejmie na Parkstad Limburg Stadion ekipę VVV Venlo. Punkty dla obu ekip są bardzo ważne, jednak satysfakcjonujące będą jedynie 3 punkty!!! Kto je zgarnie? A może padnie remis?

     Roda Kerkrade jak praktycznie co sezon przyzwyczaiła nas do słabszych występów. Tym razem jak i bodaj dwa lata temu mają jednak ten sam problem - problem kadrowy, ale o tym za chwilę. Forma Górników jest fatalna. Na 5 ostatnich spotkań tylko raz wygrali, z Willemem. Potem kolejno 4 porażki, przeciwko: AZ, Utrechtowi, Zwolle (puchar po dogrywce) oraz z Groningen 2:3 w ostatniej kolejce. I ten ostatni mecz jest dość optymistyczny. Dwa gole zdobyte na wyjeździe to dość nieoczekiwany wynik i dość szokujący, ponieważ Roda od 18ej minuty grała w 10tkę. Zawodnicy jednak widać są zmotywowani i ambitni, dzisiaj będą mieli w końcu okazję by się wykazać. Niestety zabraknie kilku zawodników: Kadara (6/0 obrona), Djoumy (3/0 pomoc), Ramziego (5/1 pomocnik) oraz Delorge (0/0 pomoc). Brak obrońcy doświadczonego Ramziego to jednak spore straty, ale mają dość szeroką kadrę (sporo Polaków) i można spodziewać się ciekawych rotacji.

     VVV Venlo to outsider ligowy, ale mają jedynie punkt mniej od dzisiejszego rywala - 3 oczka. Dzisiejsi goście są w jeszcze gorszej dyspozycji niż Górnicy. Ostatnie 5 spotkań to dwa remisy i 3 porażki. Remisy z NECiem i RKC. Natomiast porażki przeciwko Twente, GA Eagles (puchar po karnych) oraz z PSV w ostatniej kolejce aż 0:6 na własnym stadionie. Ten zespół gra bez werwy, nie mają w ogóle polotu. W tym sezonie coś czuję, że przyszła kolej na nich. Dzisiaj goście zagrają bez Nwofora (7/2 napastnik), który ostatnio zobaczył czerwoną kartkę w meczu z PSV. To jest chyba ich najlepszy zawodnik i będzie to ogromne osłabienie. W dodatku pozostali zawodnicy już tak się nie prezentują jak Nigeryjczyk.

      H2H jest zdecydowanie na korzyść Rody. Ostatnie 3 mecze na stadionie Rody to następujące wyniki: 3:1, 5:2 i 4:2! Tym razem wskazuje wszystko na podobny rezultat. Gospdoarze są jednak w lepszej kondycji i mają lepszych zawodników do dyspozycji. Stąd też typuję wygraną gospodarzy po dość fajnym kursie - polecam!

Zarejestruj się i zobacz jak możesz zdobyć bonus 400pln w Unibet!

Typ: Roda wygra, 1.62 Unibet