Eredivisie: Twente vs. FC Utrecht


Emocjonujące starcie przed nami w barażach o Ligę Europejską w Eredivisie. Dwa niezwykle wyrównane zespoły zagrają ze sobą. Twente Enschede podejmuje FC Utrecht. Dwie solidne marki. Która z nich podoła zadaniu i wygra w pierwszym, jakże ważnym spotkaniu?

Twente Enschede to zespół, który w tym sezonie najwięcej stracił. Mieli walczyć o tytuł, a przynajmniej o Ligę Mistrzów. Niestety żaden z podstawowych celów nie został osiągnięty. Zatem pozostaje walka o puchar pocieszenia - Ligę Europejską. W pierwszej rundzie nie bez kłopotów pokonali Groningen. Pierwszy mecz to triumf Twente (1:0), ale w rewanżu, na własnym sezonie dali kibicom trochę stresu. Przegrywali już 1:2, by w końcowych minutach zwyciężyć 3:2. Tym razem pragną awansować bez dramatycznego przebiegu.

Gospodarze do dzisiejszego spotkania, podobnie jak w poprzedniej rundzie podejdą bez trzech zawodników. Niemniej jedynie jedna postać jest istotna. Mianowicie chodzi o pomocnika Bramę (25/1). Bez niego już jednak sobie poradzili w dwumeczu z Groningen i ta absencja nie stanowi już większych kłopotów.

Utrecht natomiast miał walczyć o puchary. Celu dokonał, choć otarli się o walkę o Ligę Mistrzów. Zajęli bowiem 5. miejsce i tracili minimalną liczbę oczek do tego by grać w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Niemniej teraz inne zadanie przed nimi - LE. Poprzednia runda to rywalizacja z Fryzami. W obu spotkaniach kontrolowali przebieg i wygrali. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 1:0, natomiast drugi 2:1. Nawet przez chwilę nie musieli się martwić oto, czy awansują czy jednak odpadną.

Goście do najbliższego meczu również podejdą bez trzech zawodników. Nie zagrają: Ayoub (2/0 pomoc), de Kogel (18/4 napad), a także Sarota (18/0 pomoc). Widać, że bez dwóch graczy, którzy jednak wpisali się w sukces zespołu w tym sezonie. Obaj panowie nie grają jednak już od dłuższego czasu i te dziury zostały już załatane.

W tym sezonie rywalizację obu zespołów na poziomie ligowym zdominował zespół Utrechtu. Spotkanie w Utrechcie zakończyło się remisem, ale na stadionie Twente to właśnie dzisiejsi goście wygrali i to miażdżącą przewagą - 2:4. Zdecydowanie zdominowali przeciwnika i to na pewno będzie ich motywowało w dzisiejszym boju. Mecz będzie wyrównany i jak to bywa w Holandii na pewno otwarty. Stąd też typujemy powyżej 2.5 gola.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.65 Unibet