Eredivisie: Utrecht vs. AZ Alkmaar


     Wczoraj mięliśmy hit w Eredivisie i Ajax gładko ograł PSV. Dzisiaj mamy kolejne ciekawe widowisko w Holandii. FC Utrecht podejmie na własnej murawie najbardziej zawodzącą drużynę, AZ Alkmaar. Oba zespoły miały podobne priorytety przed tym sezonem - puchary. Na razie tylko gospodarze są bliżej swojego celu. Czy AZ włączy się do walki?

     FC Utrecht gra w tym sezonie całkiem nieżła i równą piłkę. Są aktualnie na szóstym miejscu i jak na razie wygląda na to, że to może być maksimum dla każdej przeciętnej ekipy z Eredivisie, ponieważ czołówka ma już sporą przewagę. Gospodarze tracą do piątej drużyny aż 8 punktów. Ostatnia forma Utrechtu to 2 porażki, 2 zwycięstwa i remis. Punktem podzielili się z Twente, po dość dobrym meczu. Wygrali Groningen i rozbili Willem 5:1 w Tillburgu. Ostatnio jednak polegli. Przegrali z Waalwijskiem 0:4, a w ostatniej kolejce nie wywalczyli punktów z NECiem (0:2). Gospodarze dzisiaj bez kilku kopaczy. Nie wystąpią: Van der Gun (11/2 napad)Duplan (6/1 napad), Nilsson (3/0 defensywa), a także zawieszony Bulthuis (14/2 obrona). Są to poważne braki. Widać brakuje niezłego napastnika i czołowego obrońcy. Będą to kluczowe straty dla tej drużyny.

     AZ Alkmaar jak na razie zawodzi na całej linii. Nie idzie im kompletnie, przez co zajmują dopiero dwunaste miejsce w tabeli i mają jedynie 4 punkty przewagi nad ostatnią drużyną! Muszą wziąć się w garść. Ostatnia forma gości to fatalna dyspozycja: WPRRP. W dodatku jedyną wygraną odnieśli w pucharze Holandii z amatorami. Remisy zdołali ugrać przeciwko ADO i Groningen. Natomiast porażki ponieśli przeciwko Venlo (!) i to u siebie, a w ostatniej kolejce przegrali z Feyenoordem. Zespół jest w kryzysie i to widać. Dzisiaj zagrają bez jednego ważnego kopacza: Marcellisa (14/0 obrona). Będzie to spora strata w defensywie, jednak to gospodarze mają większy problem kadrowy niż goście. W AZ najważniejsze, że grają Elm Altidore, którzy muszą dzisiaj pomóc drużynie w zwycięstwie.

     H2H bardzo wyrównane. Ostatnie mecze to zawsze wygrana gospodarzy. Utrecht ostatnie dwa mecze u siebie wygrywał bardzo łatwo AZ, bo 3:0 i 5:1. Dzisiaj może jednak dojść do zmiany sytuacji i to goście wywalczą punkty. Warto też zwrócić uwagę na to, że strzela się tutaj sporo goli. Stąd też mam dwa typy na dziś. Wygrana gości, ale w razie remisu otrzymamy zwrot stawki, a także powyżej 2.5 gola - drugi typ wygląda bezpieczniej.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typy: AZ (DNB), 2.02 oraz Powyżej 2.5 gola, 1.70 Unibet