Eredivisie: Willem II vs. NEC Nijmegen


Dwa różne cele, dwa różne zespoły. To to co nas czeka w piątek w Eredivisie. Pojedynek zespołów, które dzieli przepaść w tabeli, niemniej motywacją do działania są równi sobie. Willem II Tillburg walczy o utrzymanie w tym sezonie, natomiast NEC Nijmegen po latach ma szanse na europejskie puchary. Czy gospodarzy stać na ugranie punktów z Nijmegenem?

Willem II Tillburg to zespół numer jeden, który ma spaść na zaplecze Eredivisie. Są bowiem na ostatnim miejscu, a do teoretycznie bezpieczniejszej lokacji tracą pięć punktów. Bezpieczna lokacja czyli strefa barażowa. Rywale niemniej są w lepszej kondycji i potrafią wygrać raz na jakiś czas. Willemowi ta sztuka nie udała się od grudnia zeszłego roku. Przeplatają remisy z porażkami. Ostatnio po porażkach z lepszym Feyenoordem i przeciętnym Heraclesem zremisowali przeciwko Twente! To ogromna niespodzianka i na pewno ogromnie motywuje gospodarzy. W tym starciu będą zatem mocno zmobilizowani.

Gospodarzy nękają kontuzje i to jest jeden z powodów dla którego grają gorzej. W starciu z NECiem nie zagrają: Pique (15/0 obrona)van der Rjit (4/0 obrona)Sanusi (2/0 pomoc), a także Mulder (21/2 pomoc). Ten ostatni jest bardzo istotnym elementem w zespole. Jego brak może być kluczowy.

NEC Nijmegen gra bardzo dobry sezon i przez to mają szanse na Ligę Europejską. To byłby ogromny sukces dla byłego klubu Niedzielana. Zajmują siódme miejsce w tabeli i muszą go bardzo pilnować, bowiem na kolejnych pozycjach czyhają rywale, a przewaga nie jest zbyt duża. Niemniej forma gościom dopisuje. Seria trzech zwycięstw nad: Groningenem, Vitesse i Utrechtem była imponująca. Ostatni mecz jednak przyniósł niespodziewaną porażkę z Venlo! Zatem mecz z Willemem będzie dość nerwowy dla przyjezdnych.

Goście nie mają poważniejszych braków kadrowych. Nie zagra jedynie Sno (7/2 pomoc). Ten zawodnik niemniej został już dobrze zastąpiony i jego absencja nie stanowi większego problemu. Kadra NECu Nijmegen będzie zatem bardzo mocna na ten mecz.

Pierwszy mecz w tym sezonie zakończył się bezbramkowym remisem. Lata wcześniej to jednak NEC dominował i to starcie również powinno być korzystne dla nich. Mimo pogorszonych morale to wciąż są lepsi. W dodatku gospodarze zagrają bez swojego playmakera. Wygrana gości to nasz zakład na ten mecz, ale w razie remisu otrzymamy zwrot stawki.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: NEC (DNB), 1.42 Unibet