JPL: Anderlecht vs. Zulte-Waregem


Zaległe ligowe starcie przed nami w Jupiler Pro League. Będzie to bardzo emocjonujący mecz, który może nam wiele wyjaśnić. Zmierzą się bowiem dwie najlepsze drużyny ligi. Anderlecht Bruksela podejmie na własnej murawie Zulte-Waregem. Goście już wielokrotnie udowadniali, iż są w tym sezonie w świetnej dyspozycji. Niemniej z liderem będzie już nieco inaczej.

Anderlecht Bruksela w tym sezonie ponownie idze na mistrza. Spokojnie przewodzą w tabeli i mają dziewięć punktów przewagi nad swoim dzisiejszym rywalem. Do kolejnego etapu wyjdą z pierwszego miejsca. Niemniej walczą też o jak najwyższą przewagę co jest bardzo istotne. Forma drużynie również dopisuje. Ze słabszymi przeciwnikami wygrywają bez najmniejszych problemów, z ekipami z czołówki ostatnio remisują, ale nie zawsze można wygrywać. Mimo to są wciąż w świetnej kondycji.

Kadra gospodarzy wygląda solidnie. Zabraknie jedynie: Nuytincka (21/0 obrona)De Zeuwa (2/0 pomoc) oraz Armenterosa (3/1 napad). Nie są to poważne ubytki. W kadrze tym razem pojawił się Wasyl, który w ostatnim czasie nie otrzymywał szans od trenera. Być może dzisiaj go ujrzymy na murawie. Istotnym elementem jest to jednak, iż Mbokani zagra od pierwszych minut.

Zulte-Waregem gra nadzwyczaj dobry sezon. Rundę zasadniczą najprawdopodobniej ukończą na drugim miejscu. Mają pięć punktów przewagi i jeszcze cztery mecze do rozegrania - dwa więcej niż zespół z trzeciej lokaty. Powinni zatem wytrzymać i będą w tym sezonie walczyć o Ligę Mistrzów, a być może i o tytuł. Forma wciąż dopisuje. Nie przegrali meczu od początku stycznia! W dodatku było to spotkanie towarzyskie. W ostatnim pojedynku pokonali bez przeszkód Waasland-Beveren.

Goście będą mieli jednak kłopot kadrowy na dzisiejszy mecz. Z powodu kartek nie zobaczymy Leye (23/8 napad). Jest on ostatnio w gigantycznej formie - sporo trafia. Poza nim nie zobaczymy też najprawdopodobniej Malandy-Adje (22/1 obrona). Jest to utalentowany defensor, a zarazem bardzo potrzebny. To będą kluczowe wieści na to spotkanie.

Anderlecht już raz pokonał Zulte w tym sezonie - 3:2. Ogółem to lubią grać przeciwko Essevee. Pada tutaj też sporo bramek pomiędzy tymi ekipami. Dzisiaj powinno być również podobnie. Obie drużyny są ofensywnie nastawione i tutaj podobnie jak w pierwszym meczu powinno paść sporo goli. Powyżej 2.5 gola to nasz zakład na to zdarzenie.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.60 Unibet