JPL: Cercle Brugge vs. Club Brugge


Ponownie zaległy mecz w Jupiler Pro League przed nami. Tym razem dojdzie do derbowego pojedynku. Cercle Brugge, które skazywane jest na ligowy spadek,  mierzyć się będzie przeciwko Clubowi Brugge. Czy stać gospodarzy na to by jeszcze uprzykrzyć życie swojemu lokalnemu rywalowi? Może nawet powalczą o utrzymanie?

Cercle Brugge od samego początku sezonu nie radzi sobie. Niemniej nie byli skazywani na spadek z Jupiler Pro League. Mają solidną kadrę, ale w wielu spotkaniach nie dopisało szczęście. Niepotrzebne remisy i czerwone kartki. Forma zespołu jest też fatalna - pięć porażek z rzędu. W tym ulegli słabszym zespołom w lidze jak Charleroi czy KV Mechelen. Mają jednak dość nietypową sytuację. Wciąż są w pucharze Belgii i w półfinale zagrają z Kortrijkiem. Być może sprawią niespodziankę i awansują do finału co da im Ligę Europejską?

Kadra Cercle na dzisiejszy bój jest nieco okrojona. Na pewno nie ujrzymy Cornelisa (21/0 obrona) oraz Godee (5/0 napad). Zagadkowy jest występ jednego z lepszych kopaczy, Smoldersa (20/2 pomoc). Brak doświadczonego Belga może sprawić, iż Cercle ponownie przegrają. Smolders bowiem trzyma zespół w ryzach.

Club Brugge jak zwykle silne, choć ten sezon nie ukazał, iż są wystarczająco mocnym zespołem by walczyć o tytuł. Puchary jednak są wciąż w ich zasięgu. Muszą jednak uważać, by nie spaść z szóstego miejsca - w tym momencie walka o LE byłaby ciężka. Forma gości jest jednak niezła, choć powinna być lepsza. W ostatnim czasie ograli Leuven, ale i zremisowali przeciwko Lokeren i z Anderlechtem. Dzisiaj powinni być w mocnej kondycji psychicznej by nie ugiąć się w derbowym starciu i spokojnie zapewnić sobie występ w czołowej szóstce.

Drugi, ten lepiej prezentujący się zespól z Brugii ma również kilka absencji. Zabraknie: Meuniera (10/4 pomoc)Buysse (13/0 obrona) oraz Jorgensena (15/0 pomoc). Kadra "gości" jest jednak na tyle szeroka, iż nie powinny te braki sprawić poważnych problemów, szczególnie w defensywie.

Cercle w tym sezonie raz sprawiło niespodziankę. Pokonali Club Brugge w pucharze Belgii, co daje im możliwość ewentualnej gry w pucharach. Poza tym to jednak Club Brugge dominuje w tej rywalizacji. Dzisiaj powinno być bardziej równo. Cercle gra mecz ostatniej szansy. Spodziewamy się wielu goli. Powyżej 2.5 gola to nasz typ na te wielkie derby w Belgii.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.60 Unibet