JPL: Club Brugge vs. Charleroi


Dzisiaj rusza Jupiler Pro League. Na inagurację mamy bardzo ciekawy pojedynek. Rywal Śląska Wrocław w Lidze Europy, Club Brugge zagra dzisiaj przeciwko Charleroi. Gospodarze są oczywiście faworytami konfrontacji, aczkolwiek może nie być łatwo. Czy Club Brugge rozpocznie sezon od triumfu?

Club Brugge w zeszłym sezonie nie zagrał dobrze. Niestety zakończyli sezon na miejscu, które nie daje możliwości gry w Lidze Mistrzów. Jedynym pucharem w jakim biorą udział jest Liga Europy. Pierwszym rywalem Clubu Brugge będzie Śląsk. Niemniej dzisiaj przed nimi najważniejszy sprawdzian - mecz z dużo słabszym zespołem na inaugurację sezonu. Gospodarze tuż przed sezonem rozegrali sporą liczbę spotkań towarzyskich. Wypadli w nich naprawdę solidnie. Dzisiaj zatem będą ponownie chcieli zwyciężyć, a i zarazem nie tracić punktów w banalny sposób.

Gospodarze przed sezonem mieli zwariowane okno transferowe. Zespół opuścił Bacca, który był najlepszym strzelcem. Za 7 milionów euro trafił do Sevilli. Jego miejsce ma zająć Tom De Sutter z Anderlechtu. Ponadto w składzie jest solidny Rafaelov oraz Lestienne. Cała trójka dzisiaj powinna zagrać w podstawowym składzie. Mankamentem trenera Garrido będzie brak: MeunieraLarsena czy też OdjidjiDuarte. Niemniej ich brak nie powinien mieć dzisiaj większego znaczenia. Zespół, z którym rywalizują jest dużo słabszy.

Charleroi ledwo się utrzymało w poprzednim sezonie. Tylko dzięki fatalnej postawie Cercle Brugge oraz Germinalu mogli spać spokojnie. W tym sezonie priorytetowym celem będzie ponownie pozostanie w elicie. Ich sezon przygotowawczy również był obfity. Co ciekawe również grali bardzo solidnie i znaczną część spotkań wygrywali. Ponadto zespół pozbył się sporej liczby piłkarzy. Pozyskali co prawda kilku kopaczy, choć nie wydaje się by mieli pomóc zespołowi w tak solidny sposób jak uważano na początku.

Gospodarze dominują nad swoim rywalem. Na ostatnie sześć spotkań wygrali wszystkie. U siebie wygrywali wynikami: 5:0, 1:0, 1:0. Nie mają kompleksów przeciwko Charleroi. Dzisiaj ponownie będą chcieli zdominować przeciwnika. Są zespołem o klasę solidniejszym, z dużo lepszą kadrą. Wygrana gospodarzy to nasz typ na ten pojedynek.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: CB wygra, 1.30 Unibet