JPL: Club Brugge vs. Zulte Waregem


Walka o tytuł w Jupiler Pro League jest w tym sezonie niezwykle wyrównana. Czołowa piątka wciąż ma szanse na ten sukces. Dzisiaj ważny mecz dla obu ekip, a szczególnie dla gospodarzy. Club Brugge bowiem musi dogonić czołową czwórkę, ponieważ ma lekką stratę. Zulte-Waregem natomiast przy dzisiejszym zwycięstwie wskoczy na drugie miejsce. Jest się o co bić.

Gospodarze pojedynku mają przeciętny sezon za sobą. Mieli być jedyną ekipą, która mogła zagrozić Fiołkom z Brukseli, a jednak tak się nie stało. W grupie mistrzowskiej zajmują piąte miejsce i dzisiejsza wygrana może zmienić ich pozycję o jedną do góry. Niemniej w tym momencie różnica do lidera zniwelowałaby się do pięciu oczek. Stąd też jest to niesamowicie ważny mecz dla ekipy z Brugii. Na pewno ich na stać, szczególnie, że forma poszła lekko do góry. Wywieźli ostatnio cenny punkt z Brukseli. Dzisiaj jednak ważna jest pełna pula. 

Kadra Clubu Brugge jest dzisiaj osłabiona brakami: Larsena oraz zawieszonego De Bock'a. Ponadto zagadką jest występ Stenmana, który jest czołową postacią defensywy. Zatem brak trzech obrońców może być kłopotliwy dla szkoleniowca, Juana Garrido

Zulte Waregem jest największą niespodzianką w tym sezonie. Przez znaczną część przewodzili stawce, aczkolwiek nie wytrzymali tempa i dali się wyprzedzić Anderlechtowi. Niemniej wciąż szansa na historyczny sukces jest. Dzisiaj potrzebują wygranej. Forma jednak nie wygląda optymistycznie. W trzech kolejkach wywalczyli zaledwie dwa punkty, a to nie jest budujące dla zespołu. Ponadto ostatnia porażka ze Standardem Liege była przygnębiająca. Zespół Essevee prowadził w meczu już 3:1, by ostatecznie ulec 3:4! To zaniża morale zespołu i to w radykalny sposób.

Goście dzisiaj wyjdą w składzie z Leye, który ostatnio ujrzał czerwoną kartkę. Jednak federacja nie ukarała zawodnika i automatycznie może dzisiaj zagrać. Ewentualnymi brakami mogą być: Bossut oraz Naessens. Brak obu na pewno byłby widoczny. Pierwszy to podstawowy golkiper, a drugi jest czołową postacią w napadzie Essevee.

Historia spotkań w ostatnim czasie jest na korzyść Club Brugge. Niemniej Zulte potrafiło wygrać z Brugią na terenie rywala, zatem dzisiaj na pewno będą o tym pamiętać. Dzisiejsza konfrontacja wydaje się jednak być zdominowana przez jeden zespół - gospodarzy. Grają lepiej, ponadto goście na pewno odczują fatalną w skutkach porażkę ze Standardem Liege. Wygrana Clubu Brugge to nasz typ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Club Brugge wygra, 1.70 Unibet