JPL: KRC Genk vs. Charleroi


Spora dawka zdarzeń w Jupiler Pro League w drugi dzień Świat przed nami. Jednym z ciekawszych spotkań będzie pojedynek KRC Genk z nieprzewidywalnym Charleroi. Gospodarze są faworytami tego starcia. Niemniej łatwo im nie będzie. Goście potrafią rywalizować z silniejszymi przeciwnikami.

KRC Genk zajmuje piąte miejsce w tabeli. Mają jednak niemałą stratę do liderującej czwórki. Muszą zatem zacząć odrabiać te straty. Ostatnia forma gospodarzy nie jest jednak wysoka. Wygrali jedynie z Thun w Lidze Europy. W lidze ostatnie trzy spotkania to porażki z Lokeren, Standardem, a w ostatniej kolejce ze słabszą ekipą z Brugii, Cercle. Dzisiaj zatem będą szukać przełamania.

Kadra gospodarzy jest bardzo solidna jak na warunki panujące w Jupiler Pro League. Mają świetnego Vossena, który już osiem razy pakował piłkę do siatki. W dzisiejszym pojedynku zabraknie tylko zawieszonego Tshimangi (20/1 obrona). Niemniej jego brak może być poważny. Jest on podstawowym defensorem i jego brak może sparaliżować formację defensywną Genku.

Charleroi to zespół niezwykle interesujący w belgijskiej lidze. Są przeciętniakami, aczkolwiek podczas spotkań przeciwko czołowym drużynom potrafią zagrać z niezwykłą determinacją. Dla przykładu można ukazać remis z Clubem Brugge po niezwykłej walce. Niemniej goście również nie prezentują się najlepiej w ostatnich tygodniach. W Charelroi zabraknie również jednej postaci, nieskutecznego napastnika, Francois (19/0). Mimo wszystko był jednak dość ważną postacią u gości.

Historia spotkań między tymi klubami przemawia zdecydowanie za Genkiem. Wygrali aż osiem z dziewięciu ostatnich spotkań z Charelroi. Dopiero remis w tym sezonie przełamał niezwykłą serię gospodarzy. Dzisiaj jednak wiele wskazuje na triumf gospodarzy, którzy bardzo potrzebują trzech oczek.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Genk wygra, 1.40 Unibet