JPL: KV Kortrijk vs. Standard Liege


Ostatni mecz w belgijskiej Jupiler Pro League w 2013 roku. Będzie to również zamknięcie 21. kolejki. W roli gospodarza zobaczymy ekipę KV Kortrijk. Natomiast ich rywalami będą liderzy, Standard Liege. Goście są faworyzowani w tej konfrontacji, niemniej gospodarze potrafią zaskoczyć najlepszych.

KV Kortrijk to obecnie siódmy zespół Jupiler Pro League. Tracą jednak sześć oczek do zespołu, który jest w grupie mistrzowskiej. Gospodarze w ostatnim czasie grają bardzo słabo. Przegrali dwa mecze, przeciwko Mechelen w poprzedniej kolejce (2:5) oraz wcześniej w pucharze odpadli z Gentem. Dzisiejsze starcie do łatwych nie będzie należało, szczególnie, że nie zagra podstawowy defensor Tomasevic oraz pomocnik Oussalah. Najważniejsze postacie jednak wystąpią, Santini (19/12 napad), czy też Coulibaly (14/4 napad). Zatem na pewno nie poddadzą się bez walki.

Standard Liege to wciąż lider w belgijskiej ekstraklasie. Przewaga przyjezdnych jest jednak nikła, bo zaledwie jednopunktowa. W lidze idzie im przeciętnie w ostatnim czasie. Na dwa mecze wygrali tylko przeciwko fatalnie grającemu Genkowi. Zaliczyli też remisy przeciwko Anderlechtowi, czy też OH Leuven. Mimo to, dzisiaj będą mocnymi faworytami.

Kadrowo goście nie stoją jednak najlepiej. Zabraknie dwóch, jakże istotnych obrońców. Mianowicie zawieszonego Opare, a i również Kanu. Tym samym formacja defensywna będzie bardzo osłabiona. Ponadto zabraknie doświadczonego Carceli. Nie jest on jednak mocnym ogniwem Standardu w obecnych rozgrywkach.

Ostatnie sezony, ukazują dość ciekawą rywalizację między tymi zespołami. Standard Liege u siebie pokonuje KV Kortrijk. Natomiast gospodarze to ekipa własnego boiska i często zaskakują nawet te silniejsze zespoły. Dzisiaj również liczymy na zaskoczenie ze strony Kortrijku i sądzimy, iż strzelą bramkę przeciwko Standardowi.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Kortrijk strzeli, 1.52 Unibet