JPL: Mons vs. Standard Liege


Piąta runda z belgijską Jupiler Pro League. Do ostatniego meczu kolejki dojdzie w niedzielny wieczór. Wtedy to ligowy outsider, Mons podejmie na własnej murawie obecnego lidera, Standard Liege. Goście jako jedyny zespół mają komplet. Dzisiaj staną przed szansą podtrzymania świetnej serii. Są faworytami i powinni być dzisiaj bardzo mocni.

Mons w poprzednim sezonie zagrało bardzo stabilnie i otarli się o czołową szóstkę. Niemniej w tym roku nie wygląda to kolorowo. Po czterech kolejkach mają zaledwie jedno oczko, które zdobyli w pierwszej kolejce z Cercle Brugge. Aktualnie są po serii trzech porażek - z Lokerenem, Charleroi oraz Zulte-Waregem. Drużyna gra słabo w ofensywie, a to w lidze belgijskiej od dłuższego czasu jest najistotniejsze. Ponadto i defensywa musi być pilniejsza, szczególnie przeciwko Standardowi.

Gospodarze nie zmienili swojego zespołu diametralnie. Niemniej kilku ważniejszych kopaczy opuściło zespół. Jednym z nich był Perbet, który po półrocznym wypożyczeniu do Villarealu, ostatecznie tam został. Mons jednak też nie próżnował w oknie transferowym, ale jednak widać, że wciąż nie są zgrani. Ponadto w dzisiejszym meczu nie zagra zawieszony Le Postollec, a jest on podstawowym pomocnikiem zespołu.

Standard Liege to drużyna, która już od lat bije się o czołowe miejsca w JPL. W tym roku jednak zaskoczyli najmocniej. Są jedynym zespołem z kompletem zwycięstw. Ponadto godzą rozgrywki ligowe z eliminacjami do Ligi Europy. Wcześniej wyeliminowali Xanthi, a teraz są na dobrej drodze do pokonania Mińska - pierwszy mecz 2:0 na Białorusi. Na ligowym podwórku natomiast stracili zaledwie jedną bramkę i spokojnie wygrywali każdy z meczów. Kadrowo są naprawdę solidni. Ponadto do dzisiejszego meczu będzie już dostępny Van Damme - wcześniej pauzował za czerwoną kartkę.

Poprzedni sezon to... dwa triumfy Mons. W tym roku zapowiada się jednak na wynik nieco odwrotny. Niemniej jak wspomnieliśmy, to gospodarze nie mieli zbyt wielu roszad w składzie. Liczymy na to, że też zaczną strzelać i łapać punkty. Jako, że mieli też sposób na Standard w poprzednim sezonie, spodziewamy się ciekawej konfrontacji i sporej liczby goli. Powyżej 2.5 bramki to nasz typ na ten pojedynek.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.75 Unibet