JPL: Standard Liege vs. Sporting Lokeren


Ostatnie pojedynki w Jupiler Pro League przed nami. Kwestia mistrzostwa wciąż nie jest rozstrzygnięta, niemniej ciekawiej zapowiada się mecz o przysłowiową "pietruszkę". Standard Liege gra o nic w dzisiejszym meczu. Sporting Lokeren również, niemniej będą chcieli zakończyć grę w fazie mistrzowskiej w dobrym stylu. Podołają?

Standard Liege wciąż walczy o czwarte miejsce. Niemniej nic im nie da zakończenie sezonu na wyższej lokacie. Zagrają bowiem i tak w barażach o Ligę Europy z Gentem w niedalekim czasie. Jest to spowodowane tym, iż Genk zdobył puchar Belgii i zapewnił sobie występy w europejskich pucharach. Stąd też gospodarze do dzisiejszego spotkania podejdą bez zbędnego stresu. Niemniej forma zespołu z Liege nie jest ich mocną stroną.

Gospodarze w dzisiejszym meczu dadzą odpocząć swoim najlepszym kopaczom. Drugi oraz trzeci garnitur został powołany na nadchodzący mecz. Jedynymi wyjątkami są Batshuayi (31/9 napad) oraz Bulot (34/3 pomoc)Ciman (36/1 obrona). Niemniej nie powinni oni zagrać od samego początku.

Lokeren natomiast nie może zaliczyć występu w fazie mistrzowskiej do udanych. Wygrali zaledwie jeden mecz, paradoksalnie właśnie ze Standardem Liege (4:1). Ostatnie trzy pojedynki gości to porażki i to znaczące. Dzisiaj ostatni mecz i podejdą do niego zupełnie poważnie. Chcą zmazać plamę po tym fatalnym okresie. Kadra wygląda niezwykle solidnie, nie ma odpuszczania. Jedynymi brakami spowodowanymi kontuzjami są: Persoonsa (35/6 pomoc)De Bocka (31/0 obrona). Pozostali, istotni zawodnicy są do dyspozycji trenera.

Dotychczasowe mecze pomiędzy obiem zespołami kończyły się zwycięstwami Lokerenu. Zdecydowani zdominowali rywalizację ze Standardem. Wygrywali odpowiednio: 2:1, 2:0 i 4:1. Widać, iż mają pomysł na grę ze Standardem. I jako, że jest to mecz o nic, gospodarze mają bardzo kombinacyjną kadrę sądzimy, iż Lokeren ponownie wywalczy punkty w rywalizacji z Liege. Podwójna szansa w stronę gości to nasz typ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Lokeren lub remis, 2.04 Unibet