Jupiler Pro League: Anderlecht Bruksela vs. Beveren


     Ciekawy pojedynek, choć możliwe, że i jednostronny czeka nas dzisiaj w Jupiler Pro League. Mistrz Belgii, Anderlecht Bruksela, podejmie na własnej murawie zespół Waaslandu-Beveren. Na pewno gospodarze są silniejsi, mieli jednak sporo graczy w reprezentacjach i to może się odbić na drużynie, lecz nie musi.

     Anderlecht Bruksela w tym sezonie gra jak na razie niemrawo, choć z przebłyskami. Aktualnie zajmują drugie miejsce, tracąc trzy oczka do Clubu Brugge. Forma Fiołków to ostatnio dwie porażki, jedna z odwiecznym rywalem z Liege (1:2), a poprzednia z Malagą w LM i to dość sroga, bo 0:3. Teraz zespół nieco odpoczął od ligowych zmartwień i teraz wracają do rywalizacji z dużo słabszym przeciwnikiem. Trener van den Brom ma jednak dzisiaj spore zmartwienie. Nie zagra najlepszy zawodnik drużyny z Brukseli, Mbokani. To ogromna strata. Mają jednak silną kadrę, szczególnie w napadzie. Jest Iakovenko, który w tym sezonie jest asem w rękawie trenera. Mają też Kanu czy De Suttera. W każdym bądź razie rywal teoretycznie wystarczający by zastąpić Mbokaniego mógł każdy z wyżej wymienionych. Poza tym kadrowo wygląda solidnie. W defensywie brylować powinien nasz waleczny, Wasyl.

     Waasland-Beveren w tym sezonie gra słabo, choć co prawda potrafią irytować swoich rywali, ponieważ sporo remisują. Mają jednak tylko 7 punktów na koncie. Wygrali tylko jeden mecz, z ostatnim Cercle Brugge. Poza tym nie widać szczególnej formy. Awansowali także dalej do pucharu Belgii, rywal jednak nie był nadto wymagający. Ostatnie wyniki to remis 2:2 z Mons i porażka 2:5 z Leuven. Zespół ma kilku ciekawych kopaczy, a jednym z nich jest Badash, który strzelił aż 4 bramki na 5 występów. Dziś jednak nie wystąpi, co jest dużym zmartwieniem przyjezdnych. Jadą z nadzieją do Brukseli, że ci ich zlekceważą, a takie nastawienie niestety skutkuje zazwyczaj sromotną porażką.

     Dzisiaj faworytami są gospodarze i to bez dwóch zdań. Są lepszym zespołem i mimo ostatnich wpadek dzisiaj powinni spokojnie wygrać. Brak Mbokaniego może wpłynąć korzystnie na pozostałych napastników, stąd też warto postawić na wysokie zwycięstwo gospodarzy. Kurs na handicap na gospodarzy jest dość sympatyczny, polecam!

Zarejestruj się w Unibet i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Anderlecht (-1 EH), 1.64 Unibet