Jupiler Pro League: Anderlecht vs. Lierse


W czwartkowy wieczór odbędzie się ostatni w tym roku mecz w Jupiler Pro League. Będzie to mecz giganta, potentata do tytułu Anderlechtu Bruksela z ekipą broniącą się przed spadkiem w tym sezonie, Lierse SK. Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami zakończył się remisem. Tym razem jest przewidziany jeden scenariusz, wygrana gospodarzy - czy tak też będzie?

Zespół Anderlechtu Bruksela to ewidentny dominator w lidze. Po przetasowaniach na początku sezonu w końcu doszli do swojej optymalnej dyspozycji. Mają sporo punktów przewagi nad Zulte, lecz lepiej by wygrywali mecze z dużo słabszymi rywalami by nie tracić pewności siebie. Ostatnia forma Fiołków wygląda imponująco. Jedyne remisy ugrali w pucharach. Z Malagą 2:2 w LM, po bardzo dobrym meczu, natomiast z Gandawą w pucharze Belgii - w rewanżu pokażą kto tutaj rządzi. Kolejne mecze wygrywali. Rozbili Germinal 5:0, wygrali z Leuven, a ostatnio spokojnie pokonali Genk 4:2. 

Do kadry po zawieszeniu powraca najlepszy strzelec drużyny, Mbokani, który jest kluczem do sukcesu w zespole gospodarzy. W kadrze jednak jest mankament. Nie wystąpią w tym starciu Kouyate oraz Praet, którzy są istotnymi ogniwami w zespole. Ekipa Fiołków ma jednak szeroką kadrę i powinni spokojnie zostać zastąpieni w meczu przeciwko słabszemu Lierse.

Lierse SK to ekipa, która w tym sezonie gra fatalnie. Poza kilkoma przebłyskami nie idzie im kompletnie. Zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i są jedną z drużyn, która jest zagrożona spadkiem. Ostatnia forma przyjezdnych mówi sama za siebie. Na 5 spotkań wywalczyli tylko dwa punkty. Ulegli w starciach przeciwko Standardowi oraz Mons (oba po 0:3), a także z Genkiem (1:4). W ostatnim czasie jakby troszkę się zmotywowali. Wywalczyli remisy z Cercle Brugge (ostatnia drużyna w tabeli) oraz z Leuven. To dla nich optymistyczne rezultaty.

W ekipie gości sporą rolę odgrywa napastnik Hazurov (20/8). Jego rola jest bardzo istotna, jeśli jest w dobrej dyspozycji, potrafi odmienić losy spotkania na korzyść Lierse. W starciu z mistrzem będzie miał jednak kłopot, gdyż obrona Fiołków jest bardzo solidna.

W tym sezonie padł wynik 1:1 w pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami. Tym razem nikt nie przewiduje innego wyniku niż wygrana gospodarzy. Powinni spokojnie wygrać z dużo słabszym Lierse. Powinno też paść sporo bramek i to jest nasz kierunek. Polecamy typ na powyżej 2.5 gola w tej (jednostronnej) batalii.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.33 Unibet