Jupiler Pro League: KV Kortrijk vs. Standard Liege


      Ostatni mecz 9ej koleki zapowiada się bardzo ciekawie. Kortrijk bowiem podejmie na własnym boisku Standard Liege. Oba zespoły spisują się przeciętnie, ale i mają przebłyski świetnej dyspozycji. Dzisiaj powinien być zatem bardzo wyrównany mecz. Konfrontacje obu zespołów zawsze są dość ciekawe - tak powinno być i tym razem.

     KV Kortrijk, grał do tej pory w kratkę. Ostatnia ich forma wypada tak: zwycięstwa nad Waasland oraz Lokeren, potem dość sprawnie wywalczony punkt z Clubem Brugge. Natomiast w ostatniej kolejce zagrali słaby mecz z Germinalem Beerschoot. W tygodniu odbył się puchar Belgii i tam zagrali przeciętne spotkanie z zespołem drugoligowym, White Star Woluwe. Mecz ten został rozstrzygnięty po dogrywce. Zespół gospodarzy od lat charakteryzuje się dość zgranym kolektywem, z resztą wskazuje na to np. fakt, że najlepszym strzelcem jest obrońca, Zukanović. Poza tym dobrze gra N'For oraz Pavlović. W dzisiejszym meczu kadra w większości pełna, zabraknąć jedynie może Mitrovicia (2/1 obrona), który wciąż ma problemy zdrowotne. Zespół jest na tyle solidny, że zawsze potrafi nawiązać walkę - obojętnie czy to zespół słabszy czy z najwyższej półki.

     Standard Liege, ten zespół po bardzo mocnym początku zaczął grać słabo. Polegli w ostatnich 3ech meczach ligowych i coś trzeba zmienić w zespole z Liege. Porażki ponieśli z takimi zespołami jak: Club Brugge, Germinal Beerschoot oraz KAA Gent. Czyli jak widać polegli z drużynami równymi sobie - pomijając Germinal. W tygodniu w meczu pucharu Belgii awansowali do kolejnej fazy, ale lekko nie było. Przeciwnikiem był zespół Mouscron, który jest dość dobrym zespołem z zaplecza Jupiler Pro League. Mecz rozstrzygnęła dogrywka, podobnie jak w ekipie Kortrijk. W dzisiejszym spotkaniu zabraknie dwóch grajków w zespole gości: Ezekiela (6/4 napad) oraz Batschuayi (3/0 atak) - obydwoje są zawieszeni. Głównie zabraknie tego pierwszego, który ustrzelił już 4 bramki! To znakomity wynik, szczególnie, że chłopak ma zaledwie 18 lat. Mają jednak kim go zastąpić - jest Biton oraz Ogunjimi. 

      Oba zespoły grają dość ofensywną piłkę. Standard gra wręcz mocno ofensywnie. Mają za to ogromne luki w obronie. Kortrijk natomiast charakteryzuje niezła obrona, ale przeciętna sjuteczość, choć w niemal każdym meczu strzelają gola. Dzisiaj powinien być zdecydowanie otwarty pojedynek. Kurs na powyżej 2.5 gola jest bardzo wysoki w Unibet i aż szkoda nie skorzystać

Zarejestruj się i zobacz jak możesz zdobyć bonus 400pln w Unibet!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.85 Unibet