Jupiler Pro League: Standard Liege vs. Charleroi


     Dzisiaj wieczorem bardzo ciekawy pojedynek w Jupiler Pro League. Mimi, że zapowiada się dość jednostronnie, to wciąż mecz jest godny polecenia. Standard Liege, który łapie wiatr w żagle, podejmie ekipę Charleroi. Czy i tym razem Standard zwycięży i włączy się na poważnie do walki o puchary?

     Standard Liege to drużyna, która ma potencjał i zaczyna go wykorzystywać. Aktualnie zajmują piąte miejsce w tabeli i gonią czołówkę. Ostatnia forma gospodarzy jest całkiem niezła: 2 porażki, remis i dwa zwycięstwa. Remis ugrali z nieźle prosperującym Zulte, porażki natomiast ponieśli przeciwko równie dobrze spisującym się klubom jak Lokeren jak i Genkiem w pucharze. Warto jednak zwrócić uwagę na zwycięstwa. Pokonali 3:0 Lierse, a wostatniej kolejce pokonali Waasland na wyjeździe. Wciąż świetnie spisuje się młody Ezekiel, który sporo trafia. W dodatku warto dodać, że zespół nie ma poważniejszych absencji i są mocno skoncentrowani na ten pojedynek.

     Charleroi to zespół typowo przeciętny. Odzwierciedla to też ich pozycja w tabeli. Zajmują aktualnie trzynaste miejsce i raczej będą walczyć o utrzymanie się, niż o cokolwiek więcej. Forma jest słaba, choć raz potrafili zaskoczyć. Przegrali z Clubem Brugge, a także z Zulte w pucharze. Poza tym remisy przeciwko Waasland i Mechelen. W ostatniej kolejce jednak zaskoczyli wszystkich fanów JPL. Pokonali bowiem Kortrijk 2:0. Zespół zagrał bardzo dobry mecz. Dzisiaj jednak już nie powinni być tacy mocni. Mają sporą liczbę braków w kadrze. Nie zagrają: Bojović (17/2 obrona)Ohayon (10/0 obrona)Jarun (2/0 obrona)Houdret (3/0 pomoc)Ederson (13/0 pomoc)Aoulad (7/1 napad), a także Escoe (5/0 napad). Lista jest bardzo długa i to będzie kluczowa wieść na dzisiejszy pojedynek.

     H2H na korzyść gospodarzy. Ostatnie 3 mecze gładko wygrywali z Charleroi. Dzisiaj również nie powinni mieć kłopotu. Główną wieścią jest to, że goście są mocno osłabieni. Standard powinien spokojnie wygrać i nie ma tutaj wątpliwości. Stąd też polecam typ na ich wygraną.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Standard wygra, 1.33 Unibet