Jupiler Pro League: Standard Liege vs. Lierse


     Pierwsze spotkanie siedemnastej kolejki Jupiler Pro League rozpoczynamy spotkaniem w piątek wieczór. Standard Liege podejmie na własnej murawie słabo spisujący się Lierse SK. Standard jest zdecydowanym faworytem. Jeśli nie zlekceważą rywala to spokojnie powinni wygrać w tym spotkaniu. 

     Standard Liege gra w tym sezonie bardzo chimerycznie. Z jednej strony ukazują się z dobrej strony, natomiast z drugiej grają słabiutkie mecze. W tej chwili zajmują dziewiąte miejsce i jeszcze im brakuje do pucharów. Ich ostatnia forma jest niezła. Wygrali trzy pojedynki, raz zremisowali i raz przegrali. Rozpoczęło się od trzech zwycięstw z rzędu. Pokonali Cercle Brugge, Genk (2:0 i to na wyjeździe!), a także rewelację sezonu, OH Leuven. Porażkę ponieśli z Lokeren - dość nieoczekiwana porażka. W ostatniej kolejce zremisowaliz  kolejną rewelacją sezonu - Zulte (0:0). Są w formie i mają potencjał do zwycięstw. Dzisiaj rywal z tej dolnej półki, ale nie mogą go zlekceważyć. Gospodarze dzisiaj bez większych kłopotów kadrowych z Batshuayiem na czele.

     Lierse SK gra słabą piłkę, choć mają swoje przebłyski. Są zespołem z dolnej części tabeli, zajmują trzynaste miejsce z szesnastoma oczkami na koncie. Ostatnie 5 spotkań tego zespołu to 3 porażki i 2 zwycięstwa. Wszystkie 5 pojedynków rozegrali z rywalami wyżej notowanymi. Porażki ponieśli z KV Mechelen (0:3), KV Kotrijkiem (1:4) oraz Beerschotem (1:3). Zwycięstwa jednak były dużo bardziej interesujące. Zwyciężyli na wyjeździe z Clubem Brugge (3:2) - była to ogromna niespodzianka, jednak Brugia była wtedy w sporym kryzysie. W ostatniej kolejce pokonali natomiast Gandawę 2:0. To również zaskoczenie. Mają przebłyski, ale jednak nie mają na tyle mocy by być powtarzalnym zespołem. Mają jednak genialnego kopacza - Hazurova. Strzelił on 3 gole w dwóch ostatnich meczach. Do kadry wraca już na stałe Ayew co jest dobrym newsem.

     H2H na korzyść zdecydowanie na korzyść Standardu - na 7 spotkań 5 zwycięstw ekipy z Liege, 1 remis i 1 zwycięstwo Lierse. Jednak to suche staty, ale można po nich stwierdzić, że gospodarze mają smykałkę na rywala. Dzisiaj także powinni zwyciężyć, bez żadnych kłopotów. Polecam zwycięstwo Standardu po sympatycznym kursie.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Standard wygra, 1.30 Unibet