Cesc Fabregas - pozostanie w Barcelonie?


Wiele roszad za nami, a całe mnóstwo przed nami. Kolejną nie wiadomą jest gra Cesca Fabregasa. Słynny Hiszpan wciąż nie wie gdzie zagra w kolejnym sezonie. Niemniej FC Barcelona na pewno nie będzie chciała go stracić. Wiele jednak wyjaśni się w tym oknie transferowym. Wszystko zależy od ofert, które być może skuszą Fabregasa.

Cesc Fabregas to zawodnik, który swoją karierę rozpoczął praktycznie w Arsenalu Londyn. Był tam uznawany za niebywały talent. Jako nastolatek zaliczył wiele świetnych występów w zespole Kanonierów. Przez Arsene'a Wengera był bardzo ceniony. Szkoleniowiec Arsenalu dawał mu mnóstwo szans, które wykorzystywał. Grał tutaj przez osiem lat. Stał się ulubieńcem kibiców. W 212 spotkaniach strzelił 35 bramek. Niestety naszła pora na zmiany i w 2011 roku trafił do Barcelony.

Hiszpan szybko zaaklimatyzował się w Barcelonie. Spisywał się nieźle, choć przez te dwa sezony, które tutaj spędził jest pewien niedosyt. Rozegrał 56 spotkań i trafił do siatki przeciwnika 19 razy. Vilanova często dawał mu szansę, ale dopiero z ławki rezerwowych. Niemniej to nie jest spełnienie marzeń dla Cesc'a, który pragnie grać. I tutaj pojawia się kwestia, która może być kluczowa. W zespołach, które są nim zainteresowane na pewno dostanie więcej szans na boisku. Duma Katalonii pragnie go jednak zatrzymać w swoich rękach.

O Cesc'a walczą aktualnie dwa zespoły. Są nim Arsenal oraz Manchester United. W zespole Kanonierów pokazał, że jest niesamowity. Tutaj na pewno zostanie przywitany z otwarymi ramionami. W zespole Manchesteru także przydałby się tego typu zawodnik. Na pewno grał by więcej, ale tutaj kwestia jest problematyczna. Diabły mają szeroki skład i David Moyes na pewno poradzi sobie bez niego. Zatem większe szanse według nas ma już sprawdzony pracodawca Fabregasa, który bardzo go potrzebuje.

Konkurencja w Barcelonie rośnie z sezonu na sezon. Teraz przyszedł bardzo kreatywny i mogący grać na wielu pozycjach Neymar. To zagrożenie między innymi dla Fabregasa. Za rok mundial i musi częściej grać w drużynie by zostać powołanym. Spodziewamy się zatem, iż odejdzie do Arsenalu lub Manchesteru, choć do Diabłów dajemy nieco mniejsze szanse.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typy: Arsenal 3.50 lub United 4.00 Unibet