La Liga: Athletic Bilbao vs. Real Betis


Zakończenie szóstej kolejki La Ligi przed nami. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja Athletic Bilbao z zespołem Realu Betis. Baskowie dotychczas z dość zaskakującym bilansem. Betis natomiast bez rewelacji. Tym samym to gospodarze są faworytami dzisiejszego pojedynku.

Athletic Bilbao aktualnie zajmuje szóste miejsce w tabeli z bilansem 3-0-2. Jest to zatem optymistyczny bilans. Jedyne porażki zaliczyli w meczach przeciwko Realowi Madryt (1:3) oraz w ostatniej kolejce z Espanyolem Barcelona po zaciekłej walce do samego końca (2:3). Niemniej mimo to, zespół spisuje się ponad wszelkie oczekiwania, a wszystko za sprawą nowego szkoleniowca, Ernesto Valverde.

Szkoleniowiec Basków dał już szansę aż 20. zawodnikom w obecnym sezonie. Zatem sporo roszad i poszukiwań optymalnego zestawienia. Jest to motywujące dla graczy i tym samym skutkuje to niezłymi wynikami. Przed dzisiejszym meczem wciąż zespół jest jednak osłabiony brakiem trzech zawodników: Sabont (1/0 obrona)Balenziaga (2/0 obrona) oraz Kike Sola (1/0 pomoc). Do kadry wraca natomiast Ekiza (1/0 obrona).

Betis Sevilla przez znaczną część poprzedniego sezonu walczyła o miejsce dające Ligę Mistrzów. Niemniej w ostateczności grają w Lidze Europy. Zespół ten nie przegrał od pięciu spotkań, a i może się pochawlić niezłymi wynikami jak 0:0 z Lyonem czy też pokonanie Valencii 3:1. Dzisiaj jednak nie będzie łatwo o punkty. W zespole gości nie zagrają bowiem: Juan Carlos (3/0 pomoc) czy też Ruben Castro (1/1 napad). Mimo to kadra jest dość szeroka i trener Pepe Mel powinien znaleźć zmienników.

Od kilku sezonów w lepiej gra zespół Betisu. W poprzednim sezonie na stadionie Bilbao padł wynik 5:3 dla Sevilli. Dzisiaj jednak role powinny się odwrócić. Zespół Basków zmienił się nie do poznania i przy nowym szkoleniowcu łapią sporą liczbę oczek. Liczymy tym samym na ich triumf.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Athletic wygra, 1.90 Unibet