La Liga: Athletic Bilbao vs. Sociedad


Początek 25. kolejki La Ligi już w piątkowy wieczór. Dojdzie w nim do bardzo ciekawego pojedynku. Zespół, który na razie jest na bezpiecznej pozycji, Athletic Bilbao podejmie na własnej murawie drużyną walczącą o Ligę Europejską, Real Sociedad. Goście są jednym z wielu zaskoczeń tego sezonu. Stać ich wciąż na kolejne zwycięstwa? Kondycja im dopisze?

Zespół Athleticu Bilbao, zeszłorocznego finalisty Ligi Europejskiej gra bardzo słaby sezon. Jakby w ogóle zapomnieli o sukcesach z poprzedniego sezonu. Zajmują dopiero czternaste miejsce w La Lidze i mają sześć oczek przewagi nad strefą spadkową. Ostatnio też im forma nie dopisuje. Na trzy mecze zdobyli jeden punkt. Zremisowali bowiem przeciwko Realowi Valldolid. Kolejne mecze były już gorsze w wykonaniu Basków. Przegrali sromotnie z Espanyolem Barcelona, a w ostatniej kolejce ulegli Maladze. Nie mają już tej pasji w sobie co rok temu.

W nadchodzącym spotkaniu gospodarze wyjdą mocno osłabieni. Nie zagrają: Muniain (21/0 napad), Ekiza (14/0 obrona) oraz dwóch mniej znaczących zawodników. Dwaj pierwsi są jednak ważnymi ogniwami. Muniain to playmaker mimo pozycji, ale również stracił błysk z zeszłego sezonu.

Goście są jedną z trzech rewelacji tego sezonu. Real Sociedad walczy o Ligę Europejską, a i mają nawet szanse na Ligę Mistrzów, choć marne. Zespół zajmuje szóste miejsce w Primera Division i tracą do czwartej Malagi pięć punktów, natomiast do kolejnej Valencii już zaledwie trzy oczka! Goście nie przegrali też od ponad miesiąca, a w międzyczasie pokonali jako jedyni w lidze Barcelonę! To świetne wyniki. Ostatnie starcia to również zwycięstwa nad słabszymi: Saragossą i Majorką oraz remis z nieźle prosperującym Levante. Morale są na bardzo wysokim poziomie w zespole gości.

Real Sociedad nie ma również poważniejszych braków kadrowych. Nie zagrają jedynie zawodnicy, którzy już dłuższego czasu nie pojawiają się na murawie Hiszpanii. Chodzi o Elustondo (6/1 pomoc) oraz Zurutuzę (11/1 pomoc). Zespół ten już się jednak poukładał bez nich i widać, że jest wola walki!

W tym sezonie już raz wygrał Sociedad. W tym spotkaniu również mają spore szanse. Gospodarze są osłabieni, a i bez formy. Goście wręcz przeciwnie! Naszym zdaniem ich wygrana nie będzie żadną niespodzianką, niemniej zabezpieczamy się i w razie remisu otrzymamy zwrot stawki.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Sociedad (DNB), 2.26 Unibet