La Liga: Athletic Bilbao vs. Valladolid


Spotkanie zamykające 20. rundę spotkań La Ligi. Zapowiada się dość jednostronny mecz. Athletic Bilbao podejmie bowiem Valladolid. Zagrają ze sobą ekipy, które mają dwa różne cele. Gospodarze pragną europejskich pucharów. Przyjezdni natomiast, muszą bronić się przed spadkiem.

Baskowie w tym sezonie są jedną z rewelacji. Przypominają się czasy kiedy grał jeszcze Llorente czy Javi Martinez. Teraz jednak również są ciekawe postacie, które łapią punkty. Obecnie piąte miejsce zespołu i w przypadku wygranej wskoczą na czwarte miejsce, a to naprawdę rewelacyjny wynik. Dyspozycja Athleticu wróciła ostatnio do normy. Rozbili Almerię aż 6:1, a i ostatnio wyeliminowali z Copa del Rey, Betis Sevillę.

Gospodarze przed dzisiejszym meczem mają jednak kilka ważnych absencji, co może wpłynąć na wynik. Nie zagra jedna z czołowych postaci, Muniain. Jego brak będzie na pewno widoczny. W tym momencie wiele zależeć będzie od Andera Herrery. Ponadto nie zobaczymy też chaotycznego Toquery. Nie ujrzymy też Rico Moreno oraz obrońcy San Jose. Są to dość poważne braki. Niemniej Baskowie mają dość szeroką kadrę.

Valladolid zdecydowanie nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Plasują się na osiemnastym miejscu, które zarazem jest gwarantem spadku do Ligi Adelante. Forma gości jest bardzo słaba. Na cztery mecze aż trzykrotnie przegrywali, a i raz zremisowali. W tym czasie odpadli też z pucharu Króla. Dzisiaj mimo wszystko będą skazani na porażkę, ale być może zaskoczą Basków.

Ostatnie cztery starcia między obiema ekipami kończyły się aż trzema wygranymi Bilbao. Dzisiaj również mimo braków, wiele wskazuje na ich triumf. Przyjezdni ze swoją skutecznością będą mieli kłopot z ustrzeleniem bramki, a tym bardziej ciężko im będzie zdobyć tutaj choćby punkt. Powyżej 1.5 bramki gospodarzy to nasz typ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Bilbao powyżej 1.5 gola, 1.45 Unibet