La Liga: Atletico Madryt vs. Athletic Bilbao


Mocny mecz w La Lidze. Mianowicie, Atletico Madryt podejmie na własnej murawie ekipę, Athleticu Bilbao. Oba zespoły prezentują dość wysoki poziom w obecnym sezonie. Tym samym, powinniśmy być świadkami dość ciekawej konfrontacji. Gospodarze co prawda są faworytami, aczkolwiek nie mogą zlekceważyć rywala.

Atletico Madryt to aktualnie druga siła w hiszpańskiej La Lidze. Dzisiejszy triumf zbliżyłby ich na zaledwie dwa oczka do FC Barcelony, natomiast przewaga nad rywalem z Santiago Bernabeu podskoczyłaby do pięciu oczek. Gospodarze są w bardzo wysokiej formie. Przegrali zaledwie jeden mecz, przeciwko Espanyolowi. Ostatnie trzy mecze to już same triumfy. Z czego w lidze ograli Betis 5:0 oraz Granadę 2:1.

Wśród gospodarzy zdecydowanym liderem jest Diego Costa. Gwiazda obecnego sezonu, zdobyła już 12 bramek w samej La Lidze. Ponadto świetnym uzupełnieniem jest David Villa. Ten doświadczony snajper potrafi poukładać zespół i zmotywować do działania. Co do absencji, to zabranie u gospodarzy: TuranaBaptistao. Niemniej bez tych dwóch zawodników radzą sobie już dość długo.

Athletic Bilbao walczy w tym sezonie o czołowe miejsca w lidze. Jest to nie lada niespodzianka, niemniej wciąż nie hamują i zdobywają punkty. Ostatnie cztery spotkania to brak straty punktów. Ponadto wygrali dwa mecze, a w ostatniej kolejce zremisowali z Elche (2:2). Z istotniejszych kopaczy, których brakuje w szeregach gości, jest Irazoiz (7/0 bramkarz). Niemniej jego zmiennik radzi sobie również nieźle.

Oba zespoły grają ze sobą bardzo często. Ciekawostką jest to, że w ostatnich czterech, ligowych starciach wygrywał gospodarz. W Madrycie padły wyniki 4:0 oraz 2:1, a w Bilbao po 3:0. Dzisiaj to jednak gospodarze są faworytami. Mają znakomity zespół, wielki potencjał i są znacznie silniejsi. Sądzimy, iż wygrają ten mecz.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Atletico wygra, 1.35 Unibet