La Liga: Atletico Madryt vs. Celta Vigo


Kolejne emocje związane z La Ligą przed nami. Ostatnia kolejka rozpoczęła się na dobre. Dzisiaj jeden z lepszych zespołów ligi - Atletico Madryt podejmie walkę z beniaminkiem, z Celtą Vigo. Sporym faworytem jest oczywiście zespół gospodarzy, który po zimnym prysznicu w Barcelonie potrzebuje łatwej wygranej.

Zespół w którym występuje fenomenalny Falcao gra bardzo dobry sezon. Zajmują drugie miejsce w tabeli i raczej wyżej nie zajdą, niemniej muszą ciągle się pilnować by nie stracić tego świetnego miejsca. Ostatnia forma drużyny jest jednak niska. Wygrali zaledwie dwa mecze - z Getafe w pucharze oraz z Deportivo 6:0 (5 goli Kolumbijczyka). Kolejne mecze przegrywali. Polegli jednak z zespołami czołowymi - Realem oraz Barceloną w lidze. Poza tym przegrali też z Viktorią Pilzno w Lidze Europejskiej - mimo to awansowali. 

W zespole bryluje Falcao, strzela mnóstwo goli i chodzą słuchy, iż odejdzie do Chelsea i to już niebawem. Strzelając 5 goli w jednym meczu to ogromny sukces. Dzisiaj również powinien trafić do siatki rywala. W zespole gospodarzy nie ma poważniejszych braków kadrowych.

Celta Vigo to beniaminek, który walczy o utrzymanie. Zajmują piętnaste miejsce w tabeli, lecz przewaga nad zespołami niżej jest minimalna. Forma drużyny jest w kratkę, lecz dzisiaj na przebłysk liczyć nie można - są zespołem słabszym. Mimo, że pokazali, iż mogą wygrywać z najlepszymi, jak to zrobili z Realem (2:1!) w Copa del Rey to wciąż nie potrafią wygrywać z elitarnymi drużynami w Primera Division. Poza tym zwycięstwem polegli w dwóch meczach ligowych - z Bilbao oraz z Betisem w  końcówce podczas ostatniej kolejki. Widać, że nie mogą się ustabilizować.

Kadrowo wyglądają nieźle. Zabraknie tylko dwóch kopaczy. w Celcie nie zagrają: Llorca (1/0 defensywa) oraz Alex Lopez (14/0 pomoc). Strata tej drugiej jednostki jest odczuwalna, jednak muszą sobie bez niego radzić.

Różnica klas jest wysoka i dzisiaj mecz powinien zostać zdominowany przez Atletico. Celta w meczu z Betisem ukazała, że nie mają takie potencjału by rywalizować z najlepszymi. Typ na Atletico to nasza sugestia podczas tego spotkania.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Atletico wygra, 1.30 Unibet