La Liga: Betis Sevilla vs. Sevilla


Wielkie derby w La Lidze. Ekipa Betisu Sevilla podejmie na własnym stadionie Sevillę. Są to derby, które są nazywane najlepszymi w hiszpańskiej najwyższej klasie rozgrywek. Przyćmiewają derby Madrytu czy Barcelony. Przed nami sporo walki i ogromne emocje. Mecz o prestiż już niebawem.

Betis Sevilla w tym sezonie może się popisać naprawdę niezłym bilansem. Są na siódmej pozycji i wciąż walczą o europejskie puchary w kolejnym sezonie. Ponadto forma dopisuje dzisiejsym gospodarzom. Przegrali bowiem zaledwie jeden mecz w ostatnich pięciu starciach. Ulegli Valencii, która walczy o Ligę Mistrzów. W ostatniej kolejce jednak pokazali swój kunszt. Gładko rozbili Granadę i to 5:1! W dodatku grali na wyjeździe. Zatem są w lepszej kondycji ostatnio, co zwiastuje ciekawy bój.

W dzisiejszym meczu Betis będzie miał mały problem z jedną formacją. Mianowicie chodzi o defensywę, w której zabraknie Mario (16/1). Niemniej dzięki temu najprawdopodobniej zobaczymy na murawie Perquisa

Sevilla FC to zespół, który zazwyczaj był dużo wyżej w tabeli niż ich lokalny rywal. W tym sezonie jednak się pogubili. Zajmują dziesiątą lokatę i mają marne szanse na puchary, niemal zerowe - czysto matematyczne. Ostatnia gra Sevilli to gra w kratkę. Przeplatają zwycięstwa z porażkami. Ostatnio jednak wygrali z Bilbao, więc teoretycznie powinni ulec dzisiaj. Spodziewamy się jednak, że powalczą - w końcu derby to derby. Wystąpią też ze swoim liderem - Negredo, który łączony jest z Borussią Dortmund.

Historia derbów w ostatnich latach to brak dominacji którejś z ekip. W tym sezonie jednak Sevilla raz udowodniła swojemu lokalnemu rywalowi, Betisowi, iż to oni rządzą na swoim podwórku. Wygrali 5:1. Dzisiaj spodziewamy się rewanżu i triumfu ze strony Betisu. Wyglądają dużo lepiej, mimo wszystko. Betsi wygra dzisiejsze derby.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Betis (DNB), 1.82 Unibet