La Liga: Betis Sevilla vs. Valladolid


Sporo dzieje się w La Lidze. Co prawda mistrzostwo Hiszpanii jest już rozstrzygnięte, ale walka o kolejne pozycje trwa w najlepsze. Betis Sevilla walczy nawet o Ligę Mistrzów! Choć ich dyspozycja nie jest w ostatnim czasie najlepsza to może się przebudzą z zimowego snu. Ich rywalem dzisiaj będzie Valladolid, które spokojnie powinno się utrzymać w tym sezonie - to był ich najważniejszy cel.

Gospodarze spotkania przez większość sezonu mimo chaotycznej i często brzydkiej gry byli ciągle w czołówce. Większy okres czasu przebywali na zmianę na czwartej i piątej lokacie. Ostatnio jednak dyspozycja zespołu z Sevilli mocno się pogorszyła i przez to spadli na ósme miejsce. Jeśli dzisiaj uda im się wygrać to znajdą się na miejscu piątym. Ostatnie mecze to jednak słaba gra zespołu. Przegrali 0:3 z Vallecano, a w poprzedniej kolejce ulegli Atletico Madryt, choć tutaj grali dość dobrze w linii obrony.

Forma Betisu, a raczej jej brak jest spowodowany długą listą absencji. Choćby do dzisiejszego starcia nie podejdzie aż sześciu zawodników. Pozuelo (10/1 pomoc)Canas (18/0 pomoc)Salva Sevilla (12/2 pomoc)Vilarchao (1/0)Martinez (8/0 defensor) oraz Lopez (3/0 obrona). Linia pomocy jest bardzo osłabiona i to największy problem gospodarzy. W obronie nie jest tak źle, a korzysta na tym nasz rodak, Perquis.

Valladolid spełnił się w tym sezonie. Zajmują spokojne, jedenaste miejsce w tabeli i nie będą mili najprawdopodobniej kłopotu z utrzymaniem. Mają dziewięć oczek przewagi nad strefą spadkow. Forma gości jest bardzo chimeryczna, ale w ostatnim razie bardzo wysoka. Przegrali tylko z Levante w ostatnich czterech meczach. Kolejne wygrali, a w poprzedniej rundzie zremisowali 2:2 z Bilbao. Zespół jest zatem bardzo nieprzewidywalny.

Goście również mają kilka braków. Nie powinniśmy ujrzeć dzisiaj na murawie Valiente (18/0 obrona)Ebert (15/5 pomoc) oraz Perez (17/3 pomoc). Są to znaczące braki i mogą one skutkować dużo mniejszą siłą w ataku, a i poważną dziurą w obronie. 

Ten sezon przyniósł już trzy mecze w tym sezonie pomiędzy tymi ekipami. W pucharze Hiszpanii Betis wygrał 3:0 i uległ 0:1, a w lidze to Betis raz był górą. Dzisiaj mimo absencji to gospodarze są lekko faworyzowani. Naszym zdaniem goście będą mieli większy kłopot z poukładaniem drużyny bez swoich trzech podstawowych zawodników. Betis powinien to wygrać, mimo to ubezpieczamy się i w razie remisu otrzymamy zwrot stawki.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Betis (DNB), 1.40 Unibet