La Liga: Celta Vigo vs. Athletic Bilbao


Koniec 23. kolejki La Ligi już w poniedziałkowy wieczór. Otóż dojdzie do spotkania Celty Vigo z zespołem, który ma aspiracje na Ligę Mistrzów, Athleticiem Bilbao. Obie drużyny mają jednak ogromne ambicje na cenne trzy oczka. Stąd spodziewamy się walki z obu stron.

Celta Vigo (@ 3.35) zajmuje dopiero jedenaste miejce w tabeli. Celem jednak jest spokojne utrzymanie się w lidze. I momo teoretycznie niezłej lokaty, to mają zaledwie cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Forma jest jednak optymalna - cztery mecze to trzy wygrane i jedna porażka. Zatem morale stoją na dobrym poziomie. Powrócił do kadry Charles, który jest mocną bronią gospodarze. Dzisiaj ponownie wszyscy na niego liczą.

Athletic Bilbao (@ 2.15) jest na czwartym miejscu i ma obecnie największe szanse na zajęcie ostatniej lokaty, premiującej Ligę Mistrzów. Baskowie mają trzy oczka przewagi nad beniaminkiem, Villarealem. Dzisiaj przewaga może się powiększyć, co mocno zwiększyłoby szansę gości na upragniony awans. Goście grają jednak chaotycznie. Rozbijają Osasunę 5:1, następnie przegrywają z Atletico 1:2, by w ostatniej kolejce zremisować z Królewskimi.

Przyjezdni mają jednak ogromny potencjał kadrowy, który bardzo często zamieniają w pewne punkty. Dzisiaj również będą w stanie zdobyć komplet. Jedynym ważniejszym brakiem będzie bowiem Toquero, który nie gra w tym sezonie ważniejszej roli. Munian jest natomiast dostępny. A to on w głównej mierze jest playmakerem zespołu.

Aktualne rozgrywki przyniosą już czwarty mecz w tym sezonie pomiędzy tymi drużynami. Pierwsze ligowe starcie wygrała ekipa Bilbao. Natomiast w pucharze Króla było wymiennie, raz Celta, raz Athletic zwyciężył. Ostatecznie to jednak dzisiejsi goście awansowali dalej. I dzisiaj zapowiada się, iż powinni być lepsi.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Bilbao (DNB) @ 1.55 Unibet