La Liga: Levante vs. Osasuna


Finisz 25. kolejki La Ligi już dzisiaj przed nami. Mecz zespołów, które różnią się od siebie dośc mocno, a mimo to powinien to być bardzo ciekawy mecz. Levante ma jeszcze szanse na puchary, jednak nie są aktualnie w tak świetnej formie jak w poprzednim sezonie. Osasuna Pampeluna natomiast walczy o utrzymanie i w ostatnim czasie wychodzi im to całkiem nieźle.

Ekipa z Valencii gra w tym sezonie średnio. Spodziewano się, że będą ponownie w stanie walczyć o Ligę Europejską. W tej chwili są na dziesiątym miejscu i jeśli nie wezmą się do pracy to mogą ukończyć sezon poza miejscami czołowymi. Levante awansowało w ostatnim czasie właśnie w LE do kolejnej fazy eliminując Olympiakos Pireus. Pokonali ich bardzo pewnie i widać, że wiążą sporo planów z tym turniejem. W Primerze natomiast spisują się przeciętnie i to musi się jak najszybciej zmienić.

Dzisiaj gospodarze wystąpią bez Karabelasa (3/0 obrona)El Zhara (22/2 napad)Lella (17/2 obrona). Pod znakiem zapytania stoi też występ podstawowego golkipera, Munui (23/0)

Osasuna spisuje się słabo w tym sezonie, niemniej ostatnia forma ma tendencję wzrostową. Awansowali w tabeli na miejsce siedemnaste - poza strefą spadkową! To świetna i motywująca nowina. Na ostatnie pięć starć przegrali jedynie przeciwko Barcelonie. Wygrali z Deportivo, Celtą czy Saragossą. Poprawili zdecydowanie linię obrony. Tracą mniej bramek - poza meczem z Dumą Katalonii. Widać, że zależy im na tym by zostać w La Lidze.

Była ekipa Trzeciaka dzisiaj również zagra bez kilku zawodników. Najistotniejszą absencją będzie na pewno Sisi (11/0 pomoc). Pozostałe ewentualne braki to spekulacje. Najprawdopodobniej jednak nie zobaczymy: Lolo (15/1 obrona) oraz Flano (16/0 obrona). Brak tych dwóch defensorów może być kluczowy.

Naszym zdaniem dzisiaj to Levante powinno wrócić do lepszej kondycji. Awans na pewno motywujący, a ewentualne braki po stronie Osasuny są bardzo istotne. Pierwszy mecz w tym sezonie zakończył się bardzo gładkim zwycięstwem Osasuny 4:0!!! To był szokujący wynik. Dzisiaj jednak powinno być odwrotnie. Jeśli gospodarze nie zlekceważą przeciwnika, a absencje po stronie Osasuny sprawdzą się to Levante powinno wygrać i to jest nasz typ.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Levante (DNB), 1.42 Unibet