La Liga: Rayo Vallecano vs. Elche


Nieco zmieniony harmonogram spotkań w La Lidze daje nam większe emocje w poniedziałek. Dzisiaj aż trzy spotkania z Hiszpanii przed nami. Pierwszym z nich będzie bój Rayo Vallecano z drużyną Elche. Beniaminek nie nalezy do faworytów, aczkolwiek mogą zaskoczyć. Czy nieco pozmieniane Rayo da radę?

Rayo Vallecano to jedna z rewelacji poprzedniego sezonu. W La Lidze deptali po piętach kilku czołowym zespołom. Ostatecznie zajęli ósme miejsce, które dało sporą radość fanom madryckiego klubu. Niestety ominęły ich europejskie puchary, niemniej i w tym sezonie mają zamiar zaskoczyć. Przedsezonowe spotkania grali dość chimerycznie. Kilka przegrali, z Millwall czy Miltonem. Udało się też wygrać, przeciwko Portsmouth. Tym samym nieco poprawili morale przed meczem. Łatwo jednak nie będzie w pierwszej konfrontacji.

Okno tranferowe przyniosło sporo zmian w zespole gospodarzy przed sezonem. Odeszła gwiazda z poprzedniego sezonu, Piti. Ten zawodnik zdobył aż 18 bramek w poprzednich rozgrywkach. Ponadto odszedł również Leo Baptistao do Atletico. Na tym trasferze Rayo sporo zarobiło. Wciąż jednak nie dokonali zbyt wielu transferów. Doszło do wielu roszad w zespole gospodarzy i naszym zdaniem będą potrzebowali czasu by zgrać się w tak solidny sposób, jak grali w poprzednim sezonie.

Elche to zdecydowany zwycięzca Ligi Adelante. Awans zapewnili sobie kilka kolejek wcześniej i mogli spokojnie mysleć o kolejnym sezonie, tym razem w La Lidze. Okres przygotowawczy przebiegł nieźle. Niemniej zespół bardzo solidnie działał w okienku transferowym. Pozyskali wiele znakomitych nazwisk. Między innymi: Sapunaru z Saragossy, Manu z Sevilli czy też Rubena Pereza z Atletico. Zespół zatem pragnie bez kłopotu utrzymać się w lidze.

Historia spotkań obu ekip sięga kilku sezonów wstecz. Wtedy też obie drużyny grały w Lidze Adelante. Zdecydowaną dominację ukazywała drużyna Elche. Tym razem role nieco się odwróciły, bo to Rayo ma przewagę mentalną - hierarchia. Niemniej oba kluby doznały wielu roszad przed sezonem. Mecz powinien być bardzo spokojny, z małą liczbą goli.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Poniżej 2.5 gola, 1.80 Unibet