La Liga: Sevilla vs. Mallorca


     Bardzo interesujący mecz czeka nas dzisiaj o 21:30! Mecz wieńczący ósmą kolejkę La Ligi przed nami. Dwa zespoły, które są blisko siebie zmierzą się dzisiaj na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Mianowicie chodzi o ekipy Sevilli i Mallorci. Jedni w normie, drudzy zaskoczenie. Ciekawi natomiast, która z nich dzisiaj zdominuje rywala.

     Sevilla w bardzo dobrej dyspozycji, zajmuje aktualnie ósme miejsce w tabeli. Mają jednak aspiracje i kadrę na europejskie puchary po tym sezonie. Muszą jednak zacząć więcej wygrywać. Ostatnio polegli w dwóch spotkaniach. Zaczęło się od meczu z Barceloną, gdzie przegrali 2:3 w samej końcówce meczu. Zostało to spowodowane tym, że sędzia pomylił się w ocenie i wyrzucił, niesłusznie zawodnika Sevilli, Medela. Ten obrońca wciąż nie może grać w lidze i to jest utrapienie gospodarzy. Po tej wpadce polegli z beniaminkiem, Celtą Vigo 0:2. Wcześniej dyspozycja dopisywała, teraz chwilowy jej brak. Mają jednak poza Medelem jeszcze inne braki. Nie zagra dzisiaj również Botia (6/0 defensywa), Trochowski (6/2 pomoc). Są to wbrew pozorom poważne straty, trener Michel będzie musiał coś pomyśleć w ramach zastępstwa.

     Mallorca jest rewelacją. Radzą sobie nadzwyczaj dobrze i dzięki temu zajmują aż siódme miejsce w tabeli. W dodatku do rywali wyżej w tabeli tracą małą liczbę punktów. Ich ostatnia forma to również dwie porażki. Niepodziewanie przegrali z Granadą na własnym stadionie 1:2, a wcześniej polegli w Madrycie z Getafe. Poza tym jednak potrafili pokonać takiego rywala jak Valencia. Jednak ostatnia słabsza dyspozycja jest spowodowana sporą liczbą absencji. W kadrze gości nie zobaczymy: Joao Victora (7/0 pomoc), Javi Marqueza (5/0 pomoc), Nsue (7/0 napad), Jose Nunesa (5/0 obrona) oraz Antonio Lopeza (6/0 defensywa). To spora liczba strat przed kolejnym ważnym meczem. Dzisiaj zapewne skupią się bardziej na bronieniu i kontrach.

     H2H wyrównane. Choć w ostatnim sezonie Sevilla na własnej murawie pokonała Mallorcę aż 3:1. Dzisiaj również powinno dojść do zwycięstwa jednej z ekip. Sądzę też, że będą to gospodarze, są lepsi. Warto zatem zagrać na gospodarzy, kurs idealny do dubla.

Zarejestruj się w Unibet i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Sevilla wygra, 1.55 Unibet