Liga Adelante: Alcorcon vs. Girona


Dzisiaj rozpoczynają się play-offy o La Ligę. Cztery drużyny mierzą się w tej konfrontacji. Pierwszym pojedynkiem będzie mecz Alcorconu z zespołem Girony. Dwa równe zespoły, choć lekko faworyzowana jest ekipa gości w całym dwumeczu.

Alcorcon to zespół, który zajął piąte miejsce w sezonie zasadniczym w Lidze Adelante. Są ekipą równą i zasłużyli na walkę o awans do Primery. Ostatnie spotkania gospodarzy nie były jednak zbyt solidne. Na 6 spotkań przegrali aż czterokrotnie, a w tym raz zremisowali i wygrali. Ostatnia kolejka przyniosła im triumf. Pokonali 4:0 słabszy Sabadell. Wcześniej jednak mieli ciężkich rywali z czołówki jak Villareal czy właśnie Girone, z którą przegrali na wyjeździe 2:3.

Girona to ekipa, która przez dłuższy czas była w walce o bezpośredni awans do elity. Niemniej w końcowej fazie również nie szło im najlepiej i zajęli ostatecznie piątą lokatę. Pięć ostatnich pojedynków to zdecydowanie słabsza forma gości. Przegrali trzy z nich i wywalczyli po jednym remisie oraz zwycięstwie. Niemniej wygrana przyszła im po prawdziwych mękach z Barceloną II. Ostatnia kolejka to natomiast bramkowy remis z rezerwami Realu Madryt.

Kadra Girony jest jednak niezwykle solidna. Jest to głównie kolektyw złożony z doświadczonych zawodników. Jednak najlepszym zawodnikiem drużyny jest młody Acuna (35/17 napad), który w razie wpadki Girony podczas fazy play-off może opuścić zespół. Kadrowo goście wyglądają znacznie pewniej, a ponadto nie mają powazniejszych absencji.

W tym sezonie obie drużyny spotkały się dwa razy. W obu spotkaniach triumfował gospodarz. Alcorcon u siebie wygrał 4:1, a Girona 3:2. Niemniej dzisiaj ponownie zapowiada się niezwykle owarty bój i dość równe spotkanie jak to ostatnie w Gironie. Sądzimy zatem, iż padnie tutaj solidna liczba bramek. W tym wypadku typujemy powyżej 2.5 gola.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 2.10 Unibet